1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Belediyeler Çöp Toplama Araçlarına Kavuşuyor Gürkan Olcay Bitlis

Belediyeler Çöp Toplama Araçlarına Kavuşuyor Gürkan Olcay Bitlis

Belediyeler Çöp Toplama Araçlarına Kavuşuyor  Gürkan Olcay    Bitlis
A+A-

Ak Parti Bitlis Milletvekilleri Vahit Kiler ve Vedat Demiröz, Bitlis'in bazı ilçe ve belde belediyelerine hibe olarak yeni çöp toplama araçları dağıtılacağını, böylece daha temiz bir Bitlis için öneml

Ak Parti Bitlis Milletvekilleri Vahit Kiler ve Vedat Demiröz, Bitlis'in bazı ilçe ve belde belediyelerine hibe olarak yeni çöp toplama araçları dağıtılacağını, böylece daha temiz bir Bitlis için önemli bir adım atılacağını açıkladılar.
Yapılan ortak açıklamada, araçların dağıtımlarının 17 Ocak 2013 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağını törenle yapılacağını belirtildi. Bitlis Milletvekilleri Vahit Kiler ve Vedat Demiröz, belediyelerin uzun süredir talepte bulunduğu çöp toplama araçlarının hibe edileceğini belirterek "Belediyelerimiz, yerleşim birimlerinin ihtiyaçlarını bilerek çalışmalar yapmaktalar. Daha temiz, hijyenik ve yaşanılabilir bir çevre oluşturmak için belediyelerimizin uzun süredir talepte bulundukları çöp toplama araçlarını Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Erdoğan Bayraktar'dan talep ettik. Sayın Bakanımızda bizleri kırmayıp pozitif ayrımcılık yaparak Bitlis, Mutki, Hizan, Gölbaşı, Günkırı belediyelerimize araçları hibe etmiştir. Daha önce Bitlis, Hizan, Adilcevaz, Aydınlar ve Yolalan belediyelerine çöp toplama araçları hibe edilmişti. Böylece belediyelerimizin çoğuna araç tahsisi yapılmış oldu. İnşallah en kısa sürede de diğer belediyelerimize araçların tahsisini sağlayacağız. Böylece daha yaşanılabilir bir Bitlis hedefimize her geçen gün daha da yaklaşmış olacağız. Araçlarımızın hayırlı olmasını diliyoruz. Temiz toplum temiz çevre ile mümkündür. İhtiyacı olan diğer ilçe ve belde belediyelerimiz için de talepte bulunduk. Daha sonraki süreçte onların ihtiyacı da karşılanacak" dediler.
(GO-MET-Y)

16.01.2013 11:37:48 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT