1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Belediyeden Kar Önlemi

Belediyeden Kar Önlemi

Belediyeden Kar Önlemi
A+A-

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, kar yağışının başlaması ile birlikte, belediye önlem almaya başladı. Önümüzdeki günlerde daha da etkili olması beklenen kar yağışı öncesinde, belediye garajı, zabıta

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde, kar yağışının başlaması ile birlikte, belediye önlem almaya başladı.
Önümüzdeki günlerde daha da etkili olması beklenen kar yağışı öncesinde, belediye garajı, zabıta, temizlik ve fen işleri birimlerinden oluşan ortak çalışma ekibi kuruldu. Sorunsuz bir kış mevsimi geçirmek için ekiplerin gerekli araç ve gereçlere sahip olduklarını ve gece yağan yoğun karla mücadele ettiklerini belirten Belediye Başkanı Mithat Gülşen, "30 ton tuzumuz var. İş makineleri ve kar küreme küreklerimiz ve ekiplerimizle karla mücadelemizi sürdürüyoruz, 24 saat vardiyalı bir şekilde tuzlama ve karla mücadele çalışması sürdüreceğiz. Şehrin ana arterlerinde, Çaycuma köprüsü, hastane bağlantılı yollar, Pazar alanları, minibüs güzergahlarında, şehir merkezinde ve mahallelerde sabahın erken saatlerinde çalışma yaparak, yolları sürekli açık ve temiz tutmaya çalışıyoruz" dedi.
Su abonelerini de uyaran Belediye Başkanı Mithat Gülşen, su sayaçlarını donmaya karşı korumak için pamuk ve benzeri ürünlerle üzerinin kapatılarak izole edilmesi gerektiğini belirterek, teknik bir sorun nedeniyle yaşanan su sıkıntısının ise bugün sona ereceğini sözlerine ekledi. Çalışmaların başında yer alan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Ali Başören ise Çaycuma merkezde kar nedeniyle kapalı kalan yolların tamamını iş makineleriyle açtıklarını ifade etti.
(SA-SA)

08.01.2013 16:39:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT