1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Belediye Operasyonunda Tutuklanan 3 Kişiden 2'si Tahliye Oldu

Belediye Operasyonunda Tutuklanan 3 Kişiden 2'si Tahliye Oldu

Belediye Operasyonunda Tutuklanan 3 Kişiden 2si Tahliye Oldu
A+A-

Balıkesir Belediyesine düzenlenen operasyonda tutuklanan 3 kişiden 2'si avukatın yaptığı itiraz sonucu mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmalarına karar verilmesi üzerine tahliye edildiler. MHP'li

Balıkesir Belediyesine düzenlenen operasyonda tutuklanan 3 kişiden 2'si avukatın yaptığı itiraz sonucu mahkeme tarafından tutuksuz yargılanmalarına karar verilmesi üzerine tahliye edildiler.
MHP'li Meclis Üyesi ve Fırıntaş A.Ş. yönetim Kurulu Başkanı Faruk Demiraslan ile Fırıntaş A.Ş. Genel Müdürü Uğur Erol, avukatlarının mahkemeye yaptığı itiraz sonucu tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar. Belediye operasyonunda ikisi belediye başkan yardımcısı, MHP Merkez İlçe Başkanı ile belediye imar müdürü ve zabıta müdürünün de aralarında bulunduğu toplam 24 kişi şüpheli olarak çıkarıldıkları savcılıktaki ifadelerinin ardından tutuklanmaları istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edilmiş, mahkeme ise 3 kişinin dışındakileri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakmıştı. Soruşturmayı yürüten savcı serbest kalan 21 kişi için üst mahkemeye itiraz ederek hepsinin tutuklanmasını talep etmiş ancak mahkeme bu itirazı reddetmişti. Bugün de yaklaşık 10 gündür cezaevinde tutuklu olarak bulunan 3 şüpheliden MHP Belediye Meclis Üyesi Faruk Demiraslan ile Fırıntaş A.Ş.'nin genel müdürü Uğur Erol, avukatın yaptığı itirazın kabul edilmesi üzerine tahliye edildiler. Cezaevinden çıkan şahıslar ailelerine kavuşmanın sevincini yaşadı. Faruk Demiraslan ve Uğur Erol'un avukatı olan tanınmış hukukçulardan Tuncer Çallıoğlu, "Bu olayda müvekkillerim olan Sayın Faruk Demiraslan ve Uğur Erol'un tutuklanmalarını gerektirecek bir tedbir olmadığına inanıyorduk, nitekim her iki müvekkilimin de itirazımız haklı bulunarak tutuklulukları kaldırıldı ve tahliye oldular. Mutluyuz, bu davadan beraat edeceğimize de inanıyoruz" şeklinde konuştu.
Söz konusu operasyonda evinde ruhsatsız tabanca ve mermi bulunduğu belirtilen Mehmet Topuz ise hala tutuklu bulunuyor. Topuz, belediye operasyonunda Belediye Başkanı İsmail Ok'un eski koruması olarak yer almıştı.
(YU)

11.12.2012 16:28:48 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT