1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Belediye Meclisi Toplandı Kayseri

Belediye Meclisi Toplandı Kayseri

Belediye Meclisi Toplandı  Kayseri
A+A-

Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunana konuları görüşüp karara bağlamak üzere toplandı. Belediye Meclis Salonu'nda Mehmet Savruk başkanlığında toplanan mecliste, çeşitli nazım imar plan ta

Büyükşehir Belediye Meclisi gündeminde bulunana konuları görüşüp karara bağlamak üzere toplandı.
Belediye Meclis Salonu'nda Mehmet Savruk başkanlığında toplanan mecliste, çeşitli nazım imar plan tadilat talepleri ile Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ilçe belediye meclislerinin almış oldukları kararlar görüşüldü.
Kültür Yolu Projesi kapsamında Cumhuriyet Meydanı çevresinde bulunan ve görüntü kirliği oluşturan bina cephelerinde tabela temizliği ve cephe yenileme işlerinin yapılması talebi de mecliste görüşülerek kabul edildi.
Ayrıca Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile Kamerun'un Kuzey Bölgesi Maroua şehri arasında kardeş kent ilişkisi kurulması talebi de meclisin gündem maddeleri arasında görüşülerek onaylandı.
Mecliste görüşülen bir başka gündem maddesi de Ulaşım AŞ'ye 10 yıllığına tahsis edilen raylı sistem toplu taşıma hizmet işletmeciliği için Büyükşehir Belediyesi'ne ödenen aylık brüt gelirin KDV hariç kalan kısmından yüzde 20'sinin 01 Şubat 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere yüzde 5'e düşürülmesi talebi oldu. Bu madde de meclis tarafından kabul edildi.
Son olarak bazı cadde ve sokaklara verilecek isimlerin belirlenmesi talepleri mecliste görüşülerek ilgili komisyona havale edildi.
Meclis, bir sonraki toplantısını 15 Şubat Cuma günü saat 16.00'da yapacak.
MECLİS ÜYELERİNE MEYDAN SUNUMU
Meclis toplantısının ardından Büyükşehir Belediyesi Etüt ve Projeler Daire Başkanı Hamdi Elcuman tarafından meclis üyelerine Cumhuriyet Meydanı ve çevresine uygulanacak cephe düzenleme çalışmaları hakkında bir sunum yapıldı.
Sunumda Cumhuriyet Meydanı'nın Türkiye'nin en büyük meydanlarından biri olduğuna vurgu yapan Elcuman, bu çalışma ile meydanı tabela kirliliğinden ve bakımsızlıktan kurtarmanın amaçlandığını sözlerine ekledi.
(AÖ-Y)

11.02.2013 17:17:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT