1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Belediye Meclisi Toplandı Kayseri

Belediye Meclisi Toplandı Kayseri

Belediye Meclisi Toplandı  Kayseri
A+A-

Büyükşehir Belediye Meclisi, gündeminde bulunan konuları görüşüp karara bağlamak üzere toplandı. Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleşen toplantıda ilk olarak meclise başkanlık eden Mehmet Savruk, B

Büyükşehir Belediye Meclisi, gündeminde bulunan konuları görüşüp karara bağlamak üzere toplandı.
Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleşen toplantıda ilk olarak meclise başkanlık eden Mehmet Savruk, Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sayım Sarıkaya'nın vefatından duyduğu üzüntüyü dile getirerek Sarıkaya'nın ailesine ve meclis üyelerine başsağlığı diledi.
Ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçildi. Toplantıda çeşitli nazım imar plan tadilatı talepleri ile Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ilçe belediye meclislerinin almış oldukları kararlar görüşülerek kabul edildi.
Toplu taşıma araçlarından özürlüler ve refakatçilerinin ücretsiz yararlanmaları talebi hususunda hazırlanan Plan ve Bütçe Komisyon Raporu da meclisin gündem maddeleri arasında yer aldı. Yapılan tetkik ve inceleme neticesinde mevcut uygulamanın devamına karar verildi.
Mecliste ayrıca Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Sayım Sarıkaya'nın vefatı nedeniyle boşalan meclis üyeliğine Fevzi Demirel getirilirken Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu'na da yine Sarıkaya'nın yerine Turan Türküm seçildi.
Genel kurul toplantısında şirket sermayesini 5 milyon TL'den 7 milyon TL ye çıkartan Kayseri Erciyes AŞ'nin artırılan sermayeden dolayı Melikgazi Belediyesi'nin kullanmadığı rüçhan hakkının, Büyükşehir Belediyesi'nce kullanılıp kullanılmayacağı talebi de mecliste görüşülerek kabul edildi.
Macaristan'ın Miskolc şehri ile Kayseri arasında kardeş şehir ilişkisi kurulması talebi de meclisin gündem maddeleri arasında yer aldı. Bu madde de oybirliği ile kabul edildi.
Mecliste görüşülüp karara bağlanan bir başka gündem maddesi ise mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi'ne ait Hacılar kapıda bulunan personel binasının, sosyal tesis olarak 10 yıllığına bedelsiz olarak yıllığına Erciyes AŞ'ye tahsis edilmesi oldu.
Mecliste son olarak bazı cadde ve sokaklara verilecek isimler görüşülerek ilgili komisyona havale edildi.
(AÖ-Y)

10.12.2012 17:18:48 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT