1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Belediye, kar temizliği için seferber oldu

Belediye, kar temizliği için seferber oldu

Belediye, kar temizliği için seferber oldu
A+A-

Van Belediyesi, kent merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle tüm ekiplerini seferber ederek, kar temizleme çalışması yapıyor. 250 kişilik ekiple çalışmalar aralıksız devam ederken, Van Belediye Başkan Vekili Sabri Abi, kar çalışmaları için tüm belediye biri

 

WanHaber.com - HABER MERKEZİ

 

Van’da gün boyunca yaşanan kar yağışının ardından, Van Belediyesi ekipleri kentin ara ve ana arterleri başta olmak üzere kaldırım ile yol açma çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. 250 kişilik ekip ve 50 iş makinesi ile çalışmalara başlayan Van Belediyesi, tüm birimlerini seferber ederek kar temizleme çalışmalarına katıyor. Sabah saatlerinde Fen İşleri Müdürlüğü ve Temizlik İşleri Müdürlüğü’nün dönüşümlü olarak gerçekleştirdiği çalışmalar sabaha kadar sürecek.

Küreklerle kaldırımları temizleyen ekipler, akşam saatlerinde de araç trafiğinin rahatlamasıyla birlikte kar tahliye çalışmalarına başlayacak. Kentin büyük caddelerinde çalışmalar gün içerisinde bitirilirken, Van Belediyesi Haber Merkezi’ne gelen şikayetlere de anında cevap verildi. Yaklaşık iki ay önce kar ekibinin planlama çalışmalarını yapan Van Belediyesi, yaşanacak herhangi bir sıkıntı da diğer ekipleri de harekete geçirecek. Başta Cumhuriyet Caddesi, Maraş Caddesi, Sıhke Caddesi, Milli Egemenlik Caddesi, Zübeyde Hanım Caddesi, İkinisan Caddesi ve Hastane Caddeleri gün boyunca aralıksız devam eden kar yağışından dolayı 3 kez temizlendi.  

Temizlik İşleri Müdürü İrfan Kaval,’’Yaya trafiğinin yoğun olduğu kaldırımları temel alarak çalışmalarımızı sabahın erken saatlerinde başlattık. Kar yağışının devam etmesine rağmen temizliğimize başlamak zorunda kalarak her kaldırımı 3 defa temizlemek zorunda kaldık. Kar yağışının dinmesini beklemiş olsaydık kaldırımdaki karları kaldırmak daha güç olacaktı. Çalışmalarımızda esnafımız ve yoldan geçen yurttaşlarımızda kürekleri ellerine alarak yardım ettiler bu davranışları bizleri çalışmamıza daha motive etti kendilerine teşekkür ediyorum.’’ dedi.

Van Belediyesi Fen İşleri Müdürü Bekir Kıran ise, tüm ekipleri kar çalışmaları için seferber ettiklerini belirterek, özellikle iş makinelerinin tümünün kar temizleme çalışmalarına kattıklarını söyledi.

Çalışmaları koordine eden Van Belediye Başkan Vekili Sabri Abi ise yaptığı açıklamada, şuan kentte ciddi bir sıkıntının olmadığını belirterek, belediyenin tüm imkanları, araç ve gereçleriyle çalışmalarda yer aldığını söyledi. Yurttaşlardan gelen şikayetlere anında cevap verdiklerini söyleyen Abi, “Yurttaşlarımızdan tek ricamız, kar temizlik çalışmalarımızın daha seri ve rahat olması için yol kenarlarına araç park etmemeleri, mümkünse toplu taşıma araçları kullanmaları ve trafik kurallarına uymalarıdır. Bu duyarlılık gösterilirse bizlerde çalışmalarımızı çok daha hızlı bir şekilde yapabiliriz. Şuan belediyemizin tüm ekiplerini seferber ettik. Kar yağışına aldırış etmeden kaldırım ve yolları üç-dört kez temizledik. Halkımızın mağdur olmaması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz, göstereceğiz. Halkımızın da bizlere kolaylık sağlamasını ve sabırlı olmalarını istiyoruz” diye konuştu. 

A+A-

HABERE YORUM KAT