1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Belediye Kadın Sığınma Evinin Görev Ve Yetkilerini Görüşecek

Belediye Kadın Sığınma Evinin Görev Ve Yetkilerini Görüşecek

Belediye Kadın Sığınma Evinin Görev Ve Yetkilerini Görüşecek
A+A-

Batman Belediyesi bünyesinde açılması planlanan kadın sığınma evinin görev ve yetkilerinin belediye meclisinde görüşüleceği belirtildi. Batman Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılacak ol

Batman Belediyesi bünyesinde açılması planlanan kadın sığınma evinin görev ve yetkilerinin belediye meclisinde görüşüleceği belirtildi.
Batman Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde açılacak olan kadın sorunlarını araştırma sığınma evinin görev, yetki, çalışma usul ve esaslarını belirleyen yönetmeliğin görüşülmesine ilişkin öneri üzerine belediye meclisi tarafından yapılan görüşmelerin tekrar ele alınacağı bildirildi. Şiddete maruz kalan ve barınacak yer ihtiyacı olan kadınların geçici olarak barınabilmesi için kadın sığınma evinin görev, yetki, çalışma usul ve esaslarını belirleyen taslak yönetmeliği belediye meclisi tarafından hazırlandı. Yönetmeliğin sağlıklı bir şekilde değerlendirilebilmesi için 5393 Sayılı Belediye Kanunu 24. Maddesi uyarınca Kadın Sorunlarını Araştırma Komisyonu'na havale edildiği belirtildi. Komisyonun, gerekli çalışmaları tamamlandıktan sonra yönetmeliğin bir sonraki meclis toplantısında görüşerek karar vereceği bildirildi.
(MŞY-AKK-Y)

01.01.2013 13:54:49 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT