1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Belediye Ekipleri Başıboş Gezen Hayvanları Toplamaya Devam Ediyor

Belediye Ekipleri Başıboş Gezen Hayvanları Toplamaya Devam Ediyor

Belediye Ekipleri Başıboş Gezen Hayvanları Toplamaya Devam Ediyor
A+A-

Siirt Belediye Başkanlığı tarafından oluşturulan bir ekip ile il merkezinde başıboş gezen hayvanların toplanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada görevl

Siirt Belediye Başkanlığı tarafından oluşturulan bir ekip ile il merkezinde başıboş gezen hayvanların toplanmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.
Belediye Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada görevlendirilen 6 kişi ve bir araçtan oluşan başıboş hayvanları toplama ekibi, yasağa rağmen cadde ve sokaklarda gezen 5 adet ineği Eruh yolunda kiralanan ahıra götürdüğü belirtildi. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü'nün daha önce inek sahiplerine hayvanlarını kent merkezine bırakmamaları yönünde uyarı yapıldığı kaydedilen açıklamada, "İneklerin ikinci kez bırakılması halinde küpeli olanlara 179, küpeli olmayanlara ise 593 lira para cezası verilecek. Olayın üçüncü kez tekrarlanması halinde ise ineklerin kesilerek hayvan sahiplerine hayvanların ağırlığı göz önüne alınarak piyasadaki et fiyatı karşılığında ödeme yapılacak" denildi.
(RÇ-AKK-Y)

02.02.2013 11:48:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT