1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Belediye Çalışanlarının Toplu Sözleşme Sevinci

Belediye Çalışanlarının Toplu Sözleşme Sevinci

Belediye Çalışanlarının Toplu Sözleşme Sevinci
A+A-

Hizmet-İş ile Sinop'un Ayancık Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı. Ayancık Belediyesi ile Hak-İş Konfederasyonu'na bağlı Hizmet-İş Sendikası arasındaki toplu iş görüşmeleri anlaşmayl

Hizmet-İş ile Sinop'un Ayancık Belediyesi arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Ayancık Belediyesi ile Hak-İş Konfederasyonu'na bağlı Hizmet-İş Sendikası arasındaki toplu iş görüşmeleri anlaşmayla sonuçlandı. Belediye binasında gerçekleştirilen törende belediye işçilerinin maaşlarında yeni düzenleme ve iyileştirmeyi içeren iki yıllık toplu iş sözleşmesi, Hizmet-İş Amasya Şube Başkanı İsmail Pazar ile Ayancık Belediye Başkanı Ayhan Ergün tarafından imzalandı. İmza töreninde konuşan Hizmet-İş Amasya Şube Başkanı İsmail Pazar, yapılan sözleşmenin belediye ve sendikaya hayırlı olması temennisinde bulundu.
Belediye Başkanı Ayhan Ergün de konuşmasında, göreve başlamadan önce Ayancık Belediyesi'nde çalışan işçilerin maaşlarını alamaz halde olduğunu ifade etti. Esnafın işçiye mal vermediğini kaydeden Ergün, "Göreve geldikten sonra ilk önce işçi maaşlarını almalarını sağladık. Yapılan çalışmalarla işçiler maaşlarını zamanında almaya başladı. Böylece Ayancık'ta belediyecilikte bir tarih yazıldı" diye konuştu.
(SER-SLH-Y)

08.02.2013 16:18:11 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT