1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Belediye Başkanları Kampı Afyonkarahisar'da Yapılacak

Belediye Başkanları Kampı Afyonkarahisar'da Yapılacak

Belediye Başkanları Kampı Afyonkarahisarda Yapılacak
A+A-

Marmara Belediyeler Birliği tarafından 6 ayda bir düzenlenen "Belediye Başkanları Kampı", 18-21 Ocak tarihleri arasında Afyonkarahisar'da yapılacak. Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen

Marmara Belediyeler Birliği tarafından 6 ayda bir düzenlenen "Belediye Başkanları Kampı", 18-21 Ocak tarihleri arasında Afyonkarahisar'da yapılacak.
Marmara Belediyeler Birliği tarafından düzenlenen ve "Başkanlar Kampı" olarak da bilinen "Belediyelerde Yeni Gelişmeler ve Uygulamaya Yansımaları: 2012 Yılı Değerlendirme Toplantısı" Afyon Oruçoğlu Hotel'de yapılacak. 18 Ocak Cuma günü Marmara Belediyeler Birliği ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin açılış konuşmasıyla başlayacak olan, Afyon Belediye Başkanı Burhanetin Çoban ve Afyon Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun da katılacağı program kapsamında, belediyecilikle ilgili mevzuat ve yönetmeliklerde yapılan iyileştirmeler ve mevcut sorunların yanı sıra "Deprem ve Kentsel Dönüşüm" konusu masaya yatırılacak.

ALTEPE: "EĞİTİMDE ÖNCÜ OLDUK"
Marmara Belediyeler Birliği'ne üyeliği bulunan 233 belediye başkanının katılacağı programla ilgili açıklama yapan Birlik Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Eğitim konusunda referans alınan bir birlik haline geldiğimiz, tüm Türkiye tarafından kabul edilmekte. Belediye başkanlarıyla yapacağımız toplantılarda, hem Birlik bünyesinde gerçekleştirilecek eğitim programları, hem de Türk belediyecilik sistemindeki yeni gelişmelerle ilgili istişarede bulunuyor, ortak akılla hareket ediyoruz. Hiçbir şekilde siyasi parti ve görüş ayrımı gözetmediğimiz gibi, büyük belediye-küçük belediye önceliği de yapmıyor, tüm belediyelerimizin sorunlarına ve taleplerine eğiliyor, bizi aşan sorunları da Ankara'ya taşıyarak, çözüm odaklı bir çalışma idaresi ortaya koyuyoruz" dedi.

"AFYON, AVRUPA ÇAPINDA MARKA OLACAK"
Afyon Belediye Başkanı Burhanetin Çoban da, toplantının Afyonkarahisar'da yapılacak olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Termalin, zaferin ve lezzetin başkenti Afyon'da belediye başkanlarımızı ağırlamaktan onur duyacağız. Afyon, sağlık konusunda dünyanın en önde şehirlerinden biri olacak. Şehrin her yerinden termal suyu fışkırıyor. Sağlık turizmi açısından Avrupa'nın öncü şehirlerinden biri olacağız" diye konuştu.
(ET-OK-Y)

09.01.2013 11:16:34 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT