1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Belediye Başkanı Çakır'dan Müsiad'a Ziyaret

Belediye Başkanı Çakır'dan Müsiad'a Ziyaret

Belediye Başkanı Çakırdan Müsiada Ziyaret
A+A-

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi'nin yeni yönetimine 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu. Ziyarette konuşan Başkan Çakır, MÜSİAD'ın bugü

Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Malatya Şubesi'nin yeni yönetimine 'hayırlı olsun' ziyaretinde bulundu.
Ziyarette konuşan Başkan Çakır, MÜSİAD'ın bugüne kadar tüm Türkiye'de olduğu gibi Malatya'da da sanayicinin sorunları ve geleceğiyle ilgili Türk ekonomisi açısından önemli çalışmalara imza attığını belirtti.
Anadolu aslanları olarak da anılan ve kısaca KOBİ denilen küçük ve orta ölçekli işletmelerin ülke ekonomisinin, üretimin bel kemiği olduğunu kaydeden Başkan Çakır, "MÜSİAD, ekonomik kriz dönemlerinden itibaren ekonomiyi iyi takip edebilen, ekonominin geleceğine dair çok önemli, isabetli raporlar hazırlayabilen; kendi üyelerinin krizlerden en az seviyede etkilenmelerine vesile olabilen güçlü bir sivil toplum kuruluşu" dedi.
Başkan Çakır, MÜSİAD'ın sadece iş adamlarıyla sınırlı olmadığını, toplumun tüm sorunlarıyla ilgili zaman zaman aydınlatıcı raporlar hazırlayarak görüşler ortaya koyan önemli bir sivil toplum kuruluşu olduğunu ifade etti. MÜSİAD'ın dinamikliğini Malatya'da da sürdürdüğünü anlatan Başkan Çakır, "Geçtiğimiz günler içerisinde MÜSİAD'ın yeni yönetimi oluştu. Bizler de daha önce MÜSİAD'da hem üye olarak hem yönetimde görev alarak bu camianın içerisinden gelen bir kişi olarak, etkinliğinin Türkiye genelinde olduğu gibi Malatya'da da artarak, güçlenerek devam etmesini gönülden arzu ediyoruz. Çünkü gerçekten üreten, ekonominin yükünü taşıyan bütün sanayicinin içerisinde ve onlara yol gösterici bir yapıda. Bu açıdan da MÜSİAD'ı her zaman önemsiyoruz. Değerli başkanıma, yönetimine ve tüm MÜSİAD camiasına yeni yönetimin hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.
MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Mehmet Balin de ziyaretinden dolayı Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a teşekkür ederek, "Sayın Başkanımla daha önce MÜSİAD'da kendisinin başkanlığındaki yönetim kurulunda bulunduğum bir dönem yaşadık. Başkanımızı bu vesileyle çok iyi tanıyoruz. İnşallah bundan sonra da yine başkanımla birlikte, bize vereceği enerji ile bir dizi çalışmalar yapacağız. Rabbim inşallah hayırlı eder, bizleri başarılı kılar, birlikte güzel bir dönem geçirmeyi nasip eder. Teşekkür ediyorum" diye konuştu.
(BK-SO-Y)

31.01.2013 15:04:16 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT