1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Belediye Başkanı Bekir Kaya'dan Yeni Yıl Mesajı

Belediye Başkanı Bekir Kaya'dan Yeni Yıl Mesajı

Belediye Başkanı Bekir Kayadan Yeni Yıl Mesajı
A+A-

Van F Tipi Cezaevi’nde bulunan Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, 2013 yılının zulümden, gözyaşından, acıdan arındırılmış; barış ve kardeşlik duygularının yaşam bulacağı bir yıl olmasını dileyerek tüm halkın yeni yılını kutladı.


Van Belediye Başkanı Bekir Kaya, cezaevinden bir mesaj göndererek, tüm halkın yeni yılını kutladı. Kaya, gönderdiği mesajda, her açıdan acılı bir yılı geride bıraktıklarını söyleyerek, 2013 yılının acının, gözyaşının olmadığı bir yıl olması temennisinde bulundu. Her yıl olduğu gibi 2012 yılında da Kürt sorununun yakıcılığının devam ettiğini söyleyen Kaya, bu sorunların halkın ortak dayanışması ve birlikteliği ile çözüm şansına daha da yakınlaşacağını belirtti. Ortadoğu ve dünyada hâla savaşlar ve acıların olduğunu anlatan Kaya, mesajına şöyle devam etti: "Yıllardır süregelen acılar 2012 yılında da katlanarak ve daha da derinleşerek devam etti. 2013 yılında sömürünün, acının, gözyaşının artık son bulması için büyük mücadele örneklerinin ortaya konacağına inanıyoruz. Halkımızın ortak buluşması ve dayanışması ile bu sürecin barışa çevrileceğine olan inancımız tamdır. 2012 yılında halkımızın ortaya koyduğu barış ve kardeşlik mücadelesinin 2013 yılında da devam edeceğine yürekten inanıyoruz. Bu nedenle 2013 yılının savaşın, sömürünün, gözyaşının ve acının bir daha olmayacağı bir yıl olması için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekmektedir. Tüm halkımızın da bu sorumluluk ve bilinçle hareket edeceğine inanıyor, tüm halkımıza en sıcak selamlarımızı gönderiyoruz”
Kaya, mesajını “2012 yılı büyük acıların yaşandığı bir yıl olarak hafızalara kazındı. 2013 yılının zulümden, gözyaşından, acıdan arındırılmış; barış ve kardeşlik duygularının yaşam bulacağı bir yıl olmasını diliyorum. 2013 yılının ülkemize ve dünyaya barış getirmesi dileğiyle, tüm halkımızın yeni yılını kutluyorum” diye bitirdi.

A+A-

HABERE YORUM KAT