1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Belçim Bilgin bomba iddialara son cevabı verdi..

Belçim Bilgin bomba iddialara son cevabı verdi..

Belçim Bilgin bomba iddialara son cevabı verdi..
A+A-

Belçin Bilgin Boğaziçi film festivalinde karşı karşıya gelen başarılı oyuncu gazetecilerin soruların yanıtlar verdi..Belçim Bilgin Kendisiyle İlgili Bomba İddialı haberlere Son Noktayı Koydu

Yılmaz Erdoğanın eşi olan Belçim Bilgin gündem son zamanlarda kendisi için söylenen haberlere açıklık getirdi. Ünlü oyuncu Belçim Bilgin mekandan çıkarken akıllarda kalan sorulara açıklık getirdi.

Belçim bilgin kendisine yöneltilen sorulara hamile olduğu ve kızı olacağı yönünde çıkan süpriz habelere açıklık getirdi. Ünlü oyuncuya ikinci çocuk sorusuna şuan ikinci çocuğu düşünmüyorum diye açıklama yaptı.

Ünlü oyuncu Belçim bilgin şuan çocuk düşünmüyorum şuan erkek çucuğum var ama olursa tabiki kız olmasını isterim diye açılama yaptı. Belçim bilgin hakkımda hergün yeni bir haber yapıldı ve söylediklerim tamamen çarpıtıldı. ama şimdilik sadece işime odaklandım..

 

belcim.jpg

 

BELÇİM BİLGİN BİYOGRAFİSİ

Belçim Bilgin, 31 Ocak 1983 tarihinde Ankara’da doğmuştur. Bir erkek kardeşi vardır. Belçim Bilgin, Şeyh Said İsyanı'nı başlatan Şeyh Said'in torunudur. Kendi ifadesine göre ise Şeyh Said, babasının dedesinin büyük ağabeyidir. Belçim adı “çimen yaprağı” anlamına gelmektedir. 
 

İlkokulu Ankara’da Salih Alptekin İlkokulu'nda okuduktan sonra babasının tayini nedeniyle İskenderun'a taşındılar. Ortaokulu ve 1999 yılında bitirdiği liseyi Mehmet Emin Resulzade Anadolu Lisesi'nde okudu.


2002 yılında Ankara’da Hacettepe Üniversitesi Bilgi-Belge Yönetimi Bölümü'nde okumaya başladı. Bu sıralarda lise yıllarından beri tiyatrocu olmak isteyen Belçim Bilgin, bir arkadaşının vasıtasıyla Yılmaz Erdoğan'la tanıştı. Yılmaz Erdoğan’ın ders verdiği Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM) Workshop’lara katıldı. Bu olaydan sonra “Sıfır Kilometre” adlı sinema filminde oynayan Belçim okulunu dondurup Paris'e yerleşti. Paris’de iki sene kalan Belçim “Dol” adlı filmde de rol aldı. 2006 yılında Türkiye'ye döndü. 2006 yılında Yılmaz Erdoğan'la evlendi.

Iraklı Kürt yönetmen Hiner Saleem`in filmi ‘Sıfır Kilometre’de başrol oynayan Belçim Bilgin, Cannes Film Festivali’ne katıldı.

2011 yılında Yusuf Pirhasan’ın yönettiği “Kurtuluş Son Durak” adlı filmde oynadı. Filmde Belçim Bilgin ile birlikte Demet Akbağ, Asuman Dabak, Ayten Soykök, Nihal Yalçın, Damla Sönmez, Ahmet Mümtaz Taylan, Mete Horozoğlu ve Yavuz Bingöl de rol aldı.

Belçim Bilgin, kadın iletişim ve araştırma derneği olan “Uçan Süpürge” ile çocuk evliliğinin önlenmesi için çalışmalarda bulundu. Birçok kente giderek bu konuda bilinçlendirme toplantılarına katıldı.

Belçim Bilgin, 2006 yılında Yılmaz Erdoğan ile evlendi. Rodin Nazım adında bir oğlu ve Yılmaz Erdoğan’ın ilk evliliğinden olma Berfin adında kızı olmak üzere iki çocuğu vardır. Belçim Bilgin ve Yılmaz Erdoğan çifti çocukları ile birlikte 2014 şubatında Amerika'ya taşındı ve Beverly Hills’e yerleşti.

Filmleri : 
2014 - Sadece Sen 
2013 - Kelebeğin Rüyası 
2012 - Sessiz 
2012 - Gergedan Mevsimi 
2011 - Kurtuluş Son Durak 
2011 - Keşanlı Ali Destanı 
2011 - Aşk Tesadüfleri Sever 
2009 - Güldünya 
2008-2009 - Yol Arkadaşım 
2008 - Güz Sancısı 
2007 - Dol 
2006 - Hatırla Sevgili 
2005 - Sıfır Kilometre 

A+A-

HABERE YORUM KAT