1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Beko, 2013 Fıba Avrupa Basketbol İle 2014 Fıba Dünya Basketbol Şampiyonası'na Sponsor Oldu

Beko, 2013 Fıba Avrupa Basketbol İle 2014 Fıba Dünya Basketbol Şampiyonası'na Sponsor Oldu

Beko, 2013 Fıba Avrupa Basketbol İle 2014 Fıba Dünya Basketbol Şampiyonasına Sponsor Oldu
A+A-

Beko, Slovenya'da düzenlenecek 2013 FIBA Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın ve İspanya'da düzenlenecek 2014 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası'nın 'Presenting Sponsoru' oldu. Beko, 4-22 Eylül 2013 tarihl

Beko, Slovenya'da düzenlenecek 2013 FIBA Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın ve İspanya'da düzenlenecek 2014 FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası'nın 'Presenting Sponsoru' oldu.
Beko, 4-22 Eylül 2013 tarihleri arasında Slovenya'da düzenlenecek olan FIBA Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın ve 30 Ağustos-14 Eylül 2014 tarihleri arasında İspanya'da düzenlenecek olan FIBA Dünya Basketbol Şampiyonası'nın 'Presenting Sponsoru' oldu.
Beko, daha önce de 2009'da Polonya'da düzenlenen FIBA Avrupa Basketbol Şampiyonası ana sponsorluğunu, 2010'da Türkiye'de düzenlenen Dünya Basketbol Şampiyonası ve 2011'de Litvanya'da gerçekleştirilen FIBA Avrupa Basketbol Şampiyonası'nın 'Presenting Sponsorluğunu' üstlenmişti.
Düzenlenen imza töreninde bu iki sponsorlukla ilgili görüşlerini dile getiren FIBA Genel Sekreteri Patrick Baumann, "2010'da Türkiye'nin ev sahipliğinde olağanüstü bir organizasyon yaşadıktan sonra, FIBA olarak bir sonraki adımda daha büyük ve küresel bir organizasyon düzenleyebilmek için çalışıyoruz. Beko'ya ve onun nezdinde Sayın Levent Çakıroğlu'na destekleri için teşekkür ediyorum" dedi.
Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu ise sponsorlukla ilgili olarak şunları söyledi:
"100'den fazla ülkede tüketicilerle buluşturduğumuz uluslararası markamız Beko ile dünyada istikrarlı büyümemizi sürdürüyoruz. Beko, son beş senedir Avrupa'da pazar payını en çok arttıran marka olarak, Avrupa'nın en büyük üçüncü beyaz eşya markası ve Batı Avrupa'da en çok tercih edilen buzdolabı markası olma başarısını gösterdi. Dünyada başta İngiltere olmak üzere pek çok ülkede pazar lideri konumundayız. Beko'nun dinamik ve enerjik yapısı ile paralel değerlere sahip, bireylerin özellikle de gençlerin gelişiminde önemli rolü olan basketbolu, ilk olarak 2006 yılında Türkiye'de Beko Basketbol Ligi sponsorluğumuzla desteklemeye başladık. Bu süreç Almanya, Rusya, Litvanya ve İtalya basketbol liglerinin ana sponsorlukları ile uluslararası boyuta taşındı. Avrupa ve Dünya Basketbol Şampiyonaları'nda yeniden, dünya basketbolunun en önemli ülkeleri, en iyi takımları ve en büyük yıldızlarıyla birlikte basketbolun coşkusunu geniş kitlelerle paylaşacağımız için çok mutluyuz. Sayın Patrick Baumann'a FIBA ile işbirliğimizin güçlenmesi konusunda gayretleri ve desteği için teşekkür ederim."
İmza töreni sonrasında FIBA Genel Sekreteri Patrick Baumann ve Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu, 2014 Dünya Basketbol Şampiyonu'na verilecek kupayla hatıra pozu verdi.
(BH-BÇ-S)

31.01.2013 14:06:53 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT