1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bekir Ç.'nin Açıklamalarına Bursa Barosu'ndan Kınama Geldi

Bekir Ç.'nin Açıklamalarına Bursa Barosu'ndan Kınama Geldi

Bekir Ç.nin Açıklamalarına Bursa Barosundan Kınama Geldi
A+A-

Hüseyin Üzmez tarafından cinsel istismara uğrayan B.Ç.'nin babası Bekir Ç.'nin, Baro Başkanlığınca görevlendirilen avukat hakkındaki suçlamalarına Bursa Barosu'ndan yanıt geldi. Bursa Barosu başkanlı

Hüseyin Üzmez tarafından cinsel istismara uğrayan B.Ç.'nin babası Bekir Ç.'nin, Baro Başkanlığınca görevlendirilen avukat hakkındaki suçlamalarına Bursa Barosu'ndan yanıt geldi.
Bursa Barosu başkanlık makamında gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Baro Başkanı Ekrem Demiröz, cinsel istismara uğrayan B.Ç'nin babası Bekir Ç. tarafından yapılan ve dün bazı haber sitelerinde yer alan, direkt olarak Baro tarafından görevlendirilen avukatı hedef alan açıklamalara anlam veremediklerini dile getirdi. Demiröz, "Kamuoyu tarafından da çok iyi bilinen bir davayla alakalı olarak dün bazı haber portallarında ve bir gazetede haber çıkmıştı. Bu davada istismar edilen bir çocukla ilgili olarak Bursa Barosu tarafından görevlendirilen bir meslektaşımız görev yaptı. Sonuçta bu istismarın varlığı yargılama sonunda kanıtlandı ve Yargıtay tarafından da onandı. İstismara uğrayan çocuğun annesi olan ve hapisteyken vefat eden kişinin eşi, bu durumdan ötürü bizim meslektaşımızı suçladı. Hatta açık açık 'karımın katili Bursa Barosu avukatıdır' dedi. Bu, bizim mesleğimize yapılan bir haksızlıktır ki bu haber yapılırken meslektaşımızın görüşü dahi alınmamıştır. Oysa meslektaşımız her şeye rağmen istismar edilen çocuk hakkında her türlü hukuksal mücadeleyi vermiştir" dedi.
(YS-OK-Y)

04.01.2013 18:46:36 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT