1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bedelli Askerlik Süresini Uzatan Kanun Teklifi Milli Savunma Komisyonu'nda Kabul Edildi Eda Işık Ankara

Bedelli Askerlik Süresini Uzatan Kanun Teklifi Milli Savunma Komisyonu'nda Kabul Edildi Eda Işık Ankara

Bedelli Askerlik Süresini Uzatan Kanun Teklifi Milli Savunma Komisyonunda Kabul Edildi  Eda Işık    Ankara
A+A-

Bedelli askerlikten yararlanmak için ikinci taksiti yatırmayanlar ve bedelli askerlik şartını taşıdığı halde hiç başvuruda bulunmayanlara yeni imkan sunan yasa teklifi, TBMM Milli Savunma Komisyonu'nd

Bedelli askerlikten yararlanmak için ikinci taksiti yatırmayanlar ve bedelli askerlik şartını taşıdığı halde hiç başvuruda bulunmayanlara yeni imkan sunan yasa teklifi, TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda kabul edildi.
AK Parti Kırıkkale Milletvekili Oğuz Kağan Köksal başkanlığında toplanan TBMM Milli Savunma Komisyonu, TSK Disiplin Kanunu Tasarısı ile bedelli askerlikte sürenin uzatılmasını öngören kanun teklifini birleştirerek görüştü. Görüşmelerin sonunda teklif Komisyon'da kabul edildi. Teklife göre bedelli askerlik hizmeti kapsamında başvuruda bulunanlardan bedelin ikinci taksitini herhangi bir nedenle yatıramayanlar ile şartları taşıdığı halde hiç başvurmayanlardan düzenlenmenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren bir ay içinde kalan miktarı veya tamamını ödeyenler, temel askerlik eğitimine tabi tutulmaksızın askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak. Teklifle bedelli askerlikten yararlanmak için başvuran ve ilk taksiti yatırıp, ikinci taksit için 6 aylık sürenin hesaplanmasından kaynaklanan uygulama hatası nedeniyle bedelli kapsamından çıkarılanlara yeni bir imkan verilmiş oluyor. Daha önce bedelli askerlikten yararlanmak için başvurmayanların da düzenlemenin yürürlüğe girmesinden itibaren bir ay içinde 30 bin lirayı yatırmaları halinde bu imkandan yararlanmaları öngörülüyor.
(EDA-ZÇ-CC-Y)

10.01.2013 15:35:46 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT