1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkıyor?

Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkıyor?

Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkıyor?
A+A-

Bedelli askerlik ile ilgili gelen açıklamalarda 17 bin TL ile sınırlı ücret karşılığında askerlik hizmeti yapılacak. Yaklaşık 600 Bin gencin umudu olan Bedelli askerlik tarihleri ise Cumhurbaşkanı görevi devir aldıktan sonra açıklanacak.

BEDELLİ ASKERLİK TARİHİ BELLİ OLUYOR.

Bedelli askerlik konusu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın görevi devir almasından sonra ilk ele alacağı konuların başında geliyor. Yaklaşık 600 bin kişi bedelli askerlik tarihini beklerken 17 Bin TL ücret ile görevin tamamlanması bekleniyor. 

BEDELLİ ASKERLİK ANKETİ YAPILDI

Yapılan ankete göre bedelli bekleyenlerin ortalama yaşının ise 27 olduğu, bu kişilerin ödeyebilecekleri ortalama bedelin ise 17 bin lira olduğu tespit edildi.

Araştırmayla yasal düzenleme bekleyenlerin yaş dağılımı da belirlendi.

Buna göre, 25 yaş ve üstü için yapılacak yasal düzenlemeden bedelli askerlik için bekleyenlerin yüzde 93.8'inin, 26 yaş ve üzeri için yüzde 72.1'inin, 27 yaş ve üzeri için yüzde 61.9'unun, 28 yaş ve üzeri için yüzde 48.4'ünün, 29 yaş ve üzeri için yüzde 34'ünün, 30 yaş ve üstü için de yüzde 22.5'inin yararlanabileceği kaydedildi.

Ankete katılanların yüzde 49.1'i, yeni bedelli askerlik düzenlemesi için verebileceği en fazla bedelin 15 bin lira olduğunu belirtti.

A+A-

HABERE YORUM KAT