1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bedelli Askerliğe 200 Bin Kişi Başvurdu

Bedelli Askerliğe 200 Bin Kişi Başvurdu

Bedelli Askerliğe 200 Bin Kişi Başvurdu
A+A-

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bedelli askerlikten yaralanmak için başvuranların sayısının 200 bin 338 olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Arifan İlim ve Kültür Derneği'nde bir programa katıldı. Bakan Yılmaz,  bir basın mensubunun "Bedelli askerlikten yararlanmak için başvuranların sayısı en son kaça ulaştı" sorusunu şöyle yanıtladı;
 

200 BİN RAKAMINI BEKLEMİYORDUK
"Önceki açıkladığım rakam 17.30 itibariyleydi. 200 bin 338 rakamına ulaştı. Biz 200 bin rakamını beklemiyorduk. Bu çok iyi bir rakam"

TEŞEKKÜR EDİYORUM
Destek verenlere teşekkür eden Yılmaz, şunları söyledi;

"Yine bir kez daha söylüyorum, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin güçlenmesi için emniyet, güvenlik güçlerimizin teknik imkanlarını, kabiliyetlerini artırmak için Savunma Sanayi Fonu'na gidiyor bu kaynak. Bu bir seçenekti, bu seçeneği kullanmayıp da 'Türk Silahlı Kuvvetleri'ne bedenen katılmak istiyorum, erbaş olmak istiyorum' diyenlere de onlara da teşekkür ediyorum.
 

TÜRKİYE'NİN YARINI BUGÜNDEN DAHA GÜÇLÜ OLACAKTIR
Şunu herkes bilmeli ki Türk Silahlı Kuvvetleri'nin hem bedenen askere ihtiyacı var hem de mali olarak teknik kabiliyetlerini geliştirme ihtiyacı var. Biri diğerinin alternatifi değildir. Bu iki sistemin de arada götürülmesi lazımdır. Böyle olursa Türkiye'nin yarını bugünden daha güçlü olacaktır. Emniyet güçlerimiz eksikliklerini giderecektir diyorum, tekrardan hayırlı uğurlu olsun diyorum."

A+A-

HABERE YORUM KAT