1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP'NİN SEÇİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

BDP'NİN SEÇİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

BDP'NİN SEÇİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) İpekyolu Belediye Eş Başkan adayları Aygül Bidav ile Veysel Keser, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya’da ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında düzenlenen toplantılarda halkla bir araya geldiler.

Kevenli TOKİ ve Buzhane Mahallesi’nde düzenlenen halk toplantısına katılan Bidav ile Keser’e Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya ve BDP İpekyolu Eş Başkanı Nesibe Akdağ’da eşlik etti. Kevenli TOKİ’de seçim irtibat bürosunda düzenlenen halk toplantısına katılan eş başkan adayları burada halka seçime ilişkin bilgiler verdi. Toplantılarda konuşan Van Büyükşehir Belediye Başkanı ve Eş Başkan Adayı Bekir Kaya ise TOKİ’de yaşayan yurttaşların sıkıntılarını not ederek çözüm üretme konusunda çalışma yapacaklarını söyledi.


BDP BAŞKALE EŞ BAŞKAN ADAYI İHSAN GÜLER SEÇİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Öte yandan BDP Başkale Eş Başkan adayı İhsan Güler seçim çalışmaları kapsamında Eşmepınar (Kanîspî) köyünde düzenlenen halk toplantısına katılarak, seçmenlerden destek istedi. Başkale ilçesine bağlı Eşmepınar (Kanîspî) köyünde düzenlenen halk toplantısına Başkale Belediyesi Eş Başkan Adayı İhsan Güler, BDP Başkale İlçe Başkanı Senar Yeşilırmak, HDP İlçe Başkanı Derviş Polat, İl Genel Meclis Üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Daha sonra yaptıkları ziyaretle ilgili kısa bir bilgi veren Belediye Eş Başkan Adayı İhsan Güler, “Başkale Serelbak bölgesinde bulunan Eşmepınar köyü yıllardır devletin sistematik politikaları yüzünden bir nevi tüm Başkale’den koparılmış durumdaydı. Bu ziyaretimizde Eşmepınar’daki halkımızın sorunlarını yerinde dinlemek ve yılların getirdiği ötekileşme duygusunu ortadan kaldırmak adına ziyarette bulunduk ve sorunlarını yerinde dinledik. Ziyaretimizin sonucunda olumlu ve geleceğe yönelik umutla ayrıldık. Bu temelde halkımızla dayanışma içerisinde tüm sorunların üstesinden geleceğimize inanıyoruz ve Eşmepınar’daki vatandaşlarımızın bize gösterdiği misafirperverlik içinde teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

A+A-

HABERE YORUM KAT