1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP’nin Başkale Adayı İhsan Güler

BDP’nin Başkale Adayı İhsan Güler

BDP’nin Başkale Adayı İhsan Güler
A+A-

BDP Başkale İlçe Örgütü tarafından 30 Mart 2014 seçimleri için yapılan ön seçimde 4 aday adayı arasından seçimlerini yaptılar.

 

 
 
BDP Başkale İlçe Örgütü, 30 Mart 2014 seçimlerinde belediye başkan aday adayları arasında ön seçim yaptı. Belediye Konferans Salonu'nda yapılan ön seçimde 297 delege oy kullandı. Yapılan ön seçimde BDP Genel Merkezi'nden Hüseyin Sarıaltın ve Pelin Yılmaz, BDP İlçe Başkanı Senar Yeşilırmak, Başkale Belediye Başkanı Eylem Açıkalın, BDP'li yöneticiler, HDP'li yöneticiler, İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, MEYA-DER, KURDÎ-DER, Barış Anneleri İnisiyatifi ve 297 delege katıldı. Seçimin yapıldığı salonda 2011'de canlı kalkan olmak için gittiği Çukurca da yaşamını yitiren Yıldırım Ayhan'ın pankartı asıldı.
 
İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alınan Güler yeniden aday
Demokrasi ve özgürlük mücadelesinde yaşamını yitirenler anısına durulan saygı duruşunun ardından başlayan seçimde aday adaylarının tanıtım konuşmaları ile devam etti. Konuşmalardan sonra seçime geçen delegeler oylarını kullandı. Seçim, BDP'den aday adayı olan 4 kişi arasında yapıldı. BDP Başkale ilçe başkanlığında yapılan oylamanın sonucunda İç İşleri Bakanlığı tarafından 2009'da görevden alınan eski belediye başkanı İhsan Güler 297 oydan 183'ünü aldı.
ENGİN ERTÜRK / BASKALENEWS
A+A-

HABERE YORUM KAT