1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bdp'lilerden Fransa Konsolosluğu'na Faks

Bdp'lilerden Fransa Konsolosluğu'na Faks

Bdplilerden Fransa Konsolosluğuna Faks
A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) üyeleri, Paris'teki cinayetlerin aydınlatılması istemiyle Fransa Konsolosluğu'na faks gönderdi. BDP Mardin İl Başkanlığı önünde toplanan kalabalık, PTT Mardin Şubesi'

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) üyeleri, Paris'teki cinayetlerin aydınlatılması istemiyle Fransa Konsolosluğu'na faks gönderdi.
BDP Mardin İl Başkanlığı önünde toplanan kalabalık, PTT Mardin Şubesi'ne kadar yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe BDP İl Başkanı Sihem Elveren Alp, BDP ilçe teşkilatı üyeleri, BDP bölge belediye başkanları ile sivil toplum örgütleri mensupları katıldı. PTT Mardin Şubesi önünde açıklama yapan BDP İl Başkanı Sihem Elveren Alp, "Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in Paris'in en işlek caddesinde gündüz katledilmesi; yeşeren barış umuduna, Kürt halkının kadın iradesine, kadın hareketine karşı yapılmış bir saldırıdır" dedi.
Açıklamanın ardından PTT binasına geçen grup, cinayetlerin aydınlatılması talebiyle hazırladıkları metinleri Fransa Konsolosluğu'na faks yolu ile gönderdi.
(MA-YRT-AŞ-OK-Y)

17.01.2013 14:34:08 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT