1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BDP'liler Soma Emekçileri İçin Yürüdü

BDP'liler Soma Emekçileri İçin Yürüdü

BDP'liler Soma Emekçileri İçin Yürüdü
A+A-

Van'da Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) tarafından Manisa’nın Soma ilçesinde meydana gelen kazada hayatını kaybedenler için yürüyüş düzenlendi.


Belediye Garajı önünde toplanan BDP’liler, sloganlar eşliğinde Cumhuriyet Caddesi üzerinden Fakıye Teyran Parkı’na kadar yürüdü. Kazada hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından konuşan konuşan DTK Eş Başkanı ve Van Bağımsız Milletvekili Aysel Tuğluk, Soma’da hayatını kaybeden yüzlerce emekçinin yüreklerinde derin bir sızı oluşturduğunu ve herkesi yasa boğduğunu belirtti. Konuşmalarında bunun bir iş kazası değil, bir iş cinayeti olduğunu ifade eden Tuğluk, “Bu katliamda hayatını kaybeden emekçileri saygıyla anıyor, ailelerine başsağlığı dileklerimizi ifade ediyorum. Yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.


Tuğluk, “Kurtuluş ortaktır. Kürdüyle, Türküyle, emekçisiyle, yoksuluyla, işçisiyle kurtuluş ortaktır. Ortak mücadele vermekten geçiyor” şeklinde konuştu. Basın açıklaması, 10 dakika oturma eylemi ile son buldu. Yürüyüşe BDP İl Başkanı Musa İtah, ilçe belediye eş başkanları, sivil toplum örgütleri ve BDP’liler katıldı.

1-052.jpg

2-047.jpg

3-058.jpg

4-054.jpg

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT