1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bdp'liler Gözaltı Ve Tutuklamaları Protesto Etti

Bdp'liler Gözaltı Ve Tutuklamaları Protesto Etti

Bdpliler Gözaltı Ve Tutuklamaları Protesto Etti
A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) üyeleri, Muş'un Varto ilçesinde düzenledikleri basın açıklamasıyla gözaltı ve tutuklamaları protesto etti. Parti binasında bir araya gelen ve aralarında Belediye Başk

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) üyeleri, Muş'un Varto ilçesinde düzenledikleri basın açıklamasıyla gözaltı ve tutuklamaları protesto etti.
Parti binasında bir araya gelen ve aralarında Belediye Başkanı Gülşen Değer'in de bulunduğu partililer adına BDP İlçe Başkanı Gıyasettin Altın bir açıklama yaptı. Türkiye'de iktidar olan her hükümetin halkı kandıracak açıklamalar yaparak adeta onlarla dalga geçtiğini savunan Altın, "Hatırlıyorsanız Tansu Çiller iktidara geldiğinde ETA çözümünden bahsetmişti. Fakat bu ETA çözümü bir anlamda Kürtleri katletme çözümü olmuştu. Mesut Yılmaz, 'Demokrasinin yolu Diyarbakır'dan geçer' demişti. Sonrasında söylediğini inkar eden tam tersi bir siyaset içerisine girmişti. Erdal İnönü ve Süleyman Demirel, 'Kürt realitesi' deyip aslında sonrasında söylediklerini inkar eden ve hiç hatırlamayan bu sözleri tamamen hakkımızı inkar etme ve halkımızı beklentiler içine sokma ve katliamlardan geçirme politikaları olmuştur. AKP hükümeti iktidara geldiğinde, 'Kürtler bu ülkenin asli unsurlarıdır' denilmişti. 12 Eylül faşizmi yargılamasından tutun, çetelerin yargılanmasından faili meçhullere kadar çözeceklerini vaat etmişlerdi. Başbakan Erdoğan'ın da diğer partilerden hiçbir farkının olmadığını gördük. Başbakan hiç sıkılmadan demokrasiden, Kürt kardeşliğinden bahsetmektedir. Kürtler artık 30-40 yıl önceki Kürtler değildir. Bu söylemler Kürt halkını kandıramayacaktır. Şunu açık ve net söylüyoruz. Yol yakınken, daha fazla kan akmazken, daha fazla acılar yaşanmazken bu yoldan vazgeçin. Akliselim düşünün ve Kürt halkının insani, ahlaki ve vicdani sorunlarına cevap verin. Siz bir kişi yakalarsanız bin kişi onun yerine gelir" ifadelerini kullandı.
(FÇ-MSA-Y)

14.12.2012 15:04:45 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT