1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP'li Vekillere Yine Tahliye Yok!

BDP'li Vekillere Yine Tahliye Yok!

BDPli Vekillere Yine Tahliye Yok!
A+A-

4.Ağır Ceza Mahkemesi, savcının Barış ve Demokrasi Partisi tutuklu milletvekilleri Faysal Sarıyıldız, Selma Irmak ve Kemal Aktaş hakkındaki tahliye talebini reddetti.

Ağır Ceza Mahkemesi, savcının Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) tutuklu milletvekilleriFaysal Sarıyıldız, Selma Irmak ve Kemal Aktaş hakkındaki tahliye talebini reddetti.

KCK davalarından tutuklu bulunan milletvekilleri Irmak, Sarıyıldız ve Aktaş hakkında 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nin tutukluluk ret kararına yapılan itirazı değerlendiren 4. Ağır Ceza Mahkemesi, savcıdan mütalaa istemişti. Savcılık mütaasında vekiller için tahliye talep etmişti.

Ne olmuştu?

Anayasa Mahkemesi’nin (AYM) Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Mustafa Balbay’ın temsiliyet hakkının ihlali ve uzun tutukluluk üzerinden yaptığı itirazı kabul etmiş, yerel mahkeme de Balbay’ı tahliye etmişti.

Balbay’ın tahliyelerinin ardından BDP de tutuklu vekiller Irmak, Sarıyıldız, Aktaş, İbrahim Ayhan ve Gülser Yıldırım için tahliye talebinde bulunmuşlardı.

Savcı, Yıldırım ve Ayhan için tahliye talep etmiş ancak mahkeme talebi kabul etmemişti.

Irmak, Sarıyıldız ve Aktaş içinse Savcı tutukluluklarının devamını istemiş, mahkeme de vekilleri tahliye etmemişti. *bianet

A+A-

HABERE YORUM KAT