1. HABERLER

  2. Bdp'li Vekilden 3 Pkk'lının Öldürülmesiyle İlgili Açıklama

Bdp'li Vekilden 3 Pkk'lının Öldürülmesiyle İlgili Açıklama

Bdpli Vekilden 3 Pkklının Öldürülmesiyle İlgili Açıklama
A+A-

BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Fransa'da öldürülen 3 PKK'lıyla ilgili değerlendirmede bulundu. Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda meydana gelen maden faciası sebebiyle Zonguldak'a gelen BDP Mer

BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Fransa'da öldürülen 3 PKK'lıyla ilgili değerlendirmede bulundu.
Türkiye Taşkömürü Kurumu'nda meydana gelen maden faciası sebebiyle Zonguldak'a gelen BDP Mersin Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel ve EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, patlamanın bulunduğu yerde incelemelerde bulundu. BDP Eş Başkanlarının İmralı için izin talepleri ile ilgili soruları yanıtlayan Kürkçü, Fransa'da 3 PKK'lının öldürülmesi olayıyla ilgili olarak da şunları söyledi:
"Tabii ben çok bilgiye sahip değilim. Gün boyu yoldaydım. Ama internetten izlediğim kadarıyla bunun Kürt Özgürlük Mücadelesi'nin bütün taraflarını son derece büyük bir öfkeye sevk ettiğini görüyorum. Ve ben bunun hükümetten yayılan örgüt için ihtilaf görüşüne kesinlikle katılmıyorum. Bunun daha çok mantıken bu görüşme süreci başladığından beri kimler çok büyük kuvvetle bu görüşmelerin başlamış olmasına itiraz ediyorlarsa, onların devlette ve derin devletle uzantılarına mal edilebileceği kanaatindeyim. Şu anda Kürtlerin bundan hiçbir menfaati yok. Tersine görüşme sürecinin ilerlemesi neresinden bakarsanız bakın bütün kanatlarıyla birlikte en sertten tırnak içerisinde en yumuşağa hareketin her düzeyi görüşme süreci tasvip görüyor. Ben kesinlikle bu tezi kabul edilemez buluyorum. Kaldı ki bu tezi ortaya atarak sürecin anlaşılmasının da çok zorlaştırdığını düşünüyorum. Hükümet sözcülerinden Hüseyin Çelik'in bu yönde beyanlarını gördüm. Artık şuna da hayret ediyorum. Türkiye'den kilometrelerce uzaklıktaki bir cinayeti ertesi sabah çözme başarısını hükümetimiz gösteriyor. Ancak bir yıldır (Uludere köyü) Roboski'deki cinayeti çözememiş olmasını nasıl açıklayacağız. Bu da tabi bir başka sorudur. Özetle ben barış için birbirimizi yüreklendirmeye devam edelim derim. İmralı için Adalet Bakanı izin verdiyse demek ki eş başkanlar gidecek demektir. İzin vermiş. Koster vermiş mi onu bilmiyoruz."
(OA-AŞ-Y)

10.01.2013 17:04:30 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT