1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bdp'li Tan'ın Basın Toplantısı

Bdp'li Tan'ın Basın Toplantısı

Bdpli Tanın Basın Toplantısı
A+A-

BDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan, Diyarbakır'da Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümünde çıkan olaylarda 19 yaşındaki Şahin Önel'in iddia edildiği gibi elinde bulunan bombanın patlaması s

BDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan, Diyarbakır'da Öcalan'ın Türkiye'ye getirilişinin yıl dönümünde çıkan olaylarda 19 yaşındaki Şahin Önel'in iddia edildiği gibi elinde bulunan bombanın patlaması sonucu değil, Adli Tıp raporuna göre üzerinde ağır bir aracın geçmesi sonucu öldüğünü söyledi.
Tan, TBMM'de konuya ilişkin basın toplantısı düzenledi. Yetkililer, Önel'in elinde bulunan bombayı patlatmak isterken öldüğü ve ellerinin koptuğu yönünde açıklamalar yapıldığını ifade etti. Önel'in adli tıp raporunda ise ölüm nedeni olarak, üzerinden geçen ağır bir aracın kaburga kemiklerini kırması sonucu hayatını kaybettiğinin belirtildiğini kaydeden Tan, görgü tanıklara göre Önel'in üzerinden panzerin geçtiğini ve bu nedenle öldüğünü söyledi.
"Tam bir skandalla karşı karşıyayız" diyen Tan, Diyarbakır Valisi ve Emniyet Müdürü'nün görevden alınmasını ve haklarında dava açılmasını istedi. Tan," Diyarbakır'daki bu skandalın üzerinin örtülmesine asla izin vermeyeceğiz. Sayın Başbakan he rgün Suriye'ye Irak'a, Çin'e demokrasi dersi vereceğine; demokrasi havariliğine soyunacağına; dönsün Diyarbakır'a baksın. Meclis kürsüsünden defalarca dedik ki; 'Sen ne kadar kabadayılanırsan kabadayılan, İdris Naim Şahin'i görevden alacaksın. Dediğimiz gibi oldu. Bu valiyi de görevden almak zorundasınız. Diyarbakır'a savaş açmış, vali Diyarbakır'da oturamaz" diye konuştu.
(EDA-YHY-Y)

12.02.2013 15:20:39 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT