1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP’Lİ SELMA IRMAK TAHLİYE OLDU

BDP’Lİ SELMA IRMAK TAHLİYE OLDU

BDP’Lİ SELMA IRMAK TAHLİYE OLDU
A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Şırnak Milletvekili Selma Irmak, tutuklu bulunduğu Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi’nden tahliye oldu.


Anayasa Mahkemesi’nin, "KCK" tutuklusu 2 vekil hakkında ‘Tutukluluğun makul süreyi aştığı’ ve ‘Seçilme hakkının ihlal edildiği’ kararını vermesinin ardından, tutuklu vekillerin avukatlarının yaptığı başvuru üzerine toplanan Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi, dün BDP Mardin Milletvekili Gülser Yıldırım ve Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan’ın tahliyesine karar vermişti. Dün verilen bu karar üzerine Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi’nde KCK tutuklusu olarak bulunan BDP Şırnak Milletvekili Selma Irmak tahliye oldu. Tahliye olduktan sonra kısa bir açıklama yapan Selma Irmak, cezaevinde tutuklu bulunan bütün arkadaşlarının da serbest bırakılmasını istediğini söyledi. Irmak, “Cezaevinde bulunan bütün arkadaşlarımız serbest bırakılmayana kadar hiçbirimiz özgür değiliz. Mücadelemiz kaldığımız yerden devam edecektir” dedi.

Selma Irmak’ı cezaevi önünde karşılamaya BDP Diyarbakır Büyükşehir Belediye başkan adayı Gültan Kışanak, BDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt ve çok sayıda partili karşılamaya geldi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler