1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP'li Günel: Bizim çılgın projelerimiz yok!

BDP'li Günel: Bizim çılgın projelerimiz yok!

BDP'li Günel: Bizim çılgın projelerimiz yok!
A+A-

Van’da, Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Tuşba Belediye Eş Başkan adayları Öner Yiğit ve Hatice Günel, basın mensuplularıyla kahvaltıda bir araya geldi.

Bir lokantada gazetecilerle bir araya gelen BDP Tuşba Belediye Eş Başkan adayları Öner Yiğit ve Hatice Günel, amaçlarının ilde çalışan ulusal ve yerel basın mensuplularıyla bir araya gelmek, tanışmak ve fikir alıverişinde bulunmak olduğunu belirttiler. BDP Tuşba Belediye Eş Başkan Adayı Öner Yiğit, mart ayındaki yerel seçim öncesinde yaptıkları çalışmalara değindi. Seçim çalışmaları çerçevesinde Tuşba ilçesine bağlı mahalle ve köylerdeki eksiklikleri bir bir yerinde gördüklerini ve projelerinin de bu eksiklikler çerçevesinde hazırlanacağını ifade eden Yiğit, “Ütopyaya dokunmadan, uçuk sözcükler ifade etmeden, halkın ihtiyaçları çerçevesinde projeler yapacağız. Elbette ki her insanın olduğu gibi benimde hayallerim var. Eğer bir köye gittiğinizde, o köyün iç yollarında çamura batıyorsanız, bu sorunu nasıl çözebilirsiniz? Diye düşündüğünüzde bu da bir hayaldir. Halk teleferik istemiyor, metro istemiyor. Halk; yol istiyor, içme suyu istiyor, kültür sanat merkezi istiyor, spor kompleksi istiyor” dedi.

BDP Tuşba Belediye Eş Başkan Adayı Hatice Günel ise; dil, din, ırk ayırımı yapmadan, ayrımcılığa karşı mücadele eden bir parti olduklarını belirterek, “Biz bütün kesimleri, bütün dezavantajlı grupları kucaklayan bir partiyiz. Hedefimiz, katılımcı ve şeffaf bir belediyecilik. O yüzden bizim çılgın projelerimiz yok. Bizim gerçekçi, olabilecek talepler doğrultusunda, halkla birlikte, el ele, omuz omuza sorunlarımıza çözüm üretmek gibi projelerimiz olacak. Özellikle dezavantajlı gruplar olan kadınlar, gençler, engelliler ve yaşlılara yönelik çalışmalar yürütmeyi düşünüyoruz” şeklinde konuştu.
Toplantı, soru-cevap bölümü ile sona erdi.

A+A-
KAYNAK: Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

1 Yorum