1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bdp'den Vatandaşlara Çağrı

Bdp'den Vatandaşlara Çağrı

Bdpden Vatandaşlara Çağrı
A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Van İl Başkan Yardımcısı Sıddık Abi, 8 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Van Belediye Başkanı Bekir Kaya ile 13 siyasetçiyi yalnız bırakmamak için, yarın görülecek olan

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Van İl Başkan Yardımcısı Sıddık Abi, 8 aydır cezaevinde tutuklu bulunan Van Belediye Başkanı Bekir Kaya ile 13 siyasetçiyi yalnız bırakmamak için, yarın görülecek olan davalarında vatandaşları Van M Tipi Cezaevi'ne davet ettiklerini dile getirdi.
Van Belediye Başkanlığı eski binası önünde bir araya gelen BDP'li grup, burada Bekir Kaya ve 13 siyasetçi için sloganlar atarak tutuklanmalarına tepki gösterdiler. Aralarında BDP Van Milletvekili Nazmi Gür ile Van Belediye Başkanvekili Sabri Abi'nin de bulunduğu grup adına basın metnini okuyan BDP Van İl Başkan Yardımcısı Sıddık Abi, "Halkımızın da bu kirli planlara ve operasyonlara karşı sessiz kalmaması gerekliliğine inanıyoruz. Bu nedenle 8 aydır cezaevinde rehin tutulan siyasetçilerimizi sahiplenmek için tüm halkımızı 22 Ocak tarihinde Van M Tipi Cezaevi önünde iradelerine sahip çıkmaya ve bu kirli planlara dur demeye çağırıyoruz" dedi.
Yapılan basın açıklamasının ardından, yarın görülecek olan davası ile ilgili vatandaşlara bildiri dağıtıldı.
(SER-MET-Y)

21.01.2013 16:16:34 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT