1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BDP'den Erdoğan'a karşılama jesti

BDP'den Erdoğan'a karşılama jesti

BDPden Erdoğana karşılama jesti
A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan\'ın iki hafta önce Bingöl\'de açıkladığı, \"Şerafettin Elçi\" ismi, Şırnak Havalimanı\'na asıldı.

ŞIRNAK - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, iki hafta Bingöl Havalimanı'nı açılışı sırasında Şırnak'ın Cizre ile İdil ilçeleri arasında yapılan Şırnak Havalimanı'nın isminin vefat eden BDP desteğiyle Diyarbakır'dan Milletvekili seçilen Şerafettin Elçi adının verilceğini açıkladı. Erdoğan'ın açıklamasının ardından bugün Şırnak Havalimanı'na "Şırnak Şerafettin Elçi Havalimanı" adı yazıldı.

Başbakan Erdoğan'ın Cuma günü açılışını yapacağı havalimanında son hazırlıkları sürerken, Ankara'dan gelen heyet de çalışmaları gözden geçirdi.

BDP'DEN BAŞBAKAN ERDOĞAN'A KARŞILAMA JESTİ

Şırnak Havalimanı'na, BDP'nin desteğiyle Diyarbakır'dan milletvekili seçilen KADEP eski Genel Başkanı Şerafettin Elçi'nin adının verilmesine BDP'de bir jest ile karşılık vermeye hazırlanıyor. BDP Cizre İlçe Başkanı Mehmet Ata Bilen, Cuma günü havalimanı açılışı için Şırnak'a gelecek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı karşılamak üzere, 20 bin kişilik davetiye bastırdıklarını söyledi. Partilileri davetiye göndererek, açılışa katılmalarını isteyeceklerini belirten Bilen, "Bu süreç için çok iyi. Biz memnun oluyoruz. Parti olarak, bütün teşkilatımız olarak katılacaz. Hazırladığımız davetyeleri halka dağıtacağız, halkı Başbakan Erdoğan'ı karşılamaya çağıracağız" dedi. DHA

A+A-

HABERE YORUM KAT