1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bdp Milletvekili Tuncel, Törende Konuştu

Bdp Milletvekili Tuncel, Törende Konuştu

Bdp Milletvekili Tuncel, Törende Konuştu
A+A-

Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen 3 PKK'lı için Diyarbakır'da düzenlenen törende halka seslenen BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, "Biz bu kurşunu sadece Kürt halkına, Kürt kadınına yöneli

Fransa'nın başkenti Paris'te öldürülen 3 PKK'lı için Diyarbakır'da düzenlenen törende halka seslenen BDP İstanbul Milletvekili Sebahat Tuncel, "Biz bu kurşunu sadece Kürt halkına, Kürt kadınına yönelik bir kurşun olarak görmüyoruz. Türkiye halkının geleceğine yönelik bir kurşun olarak görüyoruz" dedi.
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Batıkent Meydanı'nda PKK'lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez için düzenlenen törende toplanan kalabalığa seslenen Sebahat Tuncel, bu ülkede Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Rum ve Arap halklarının bir arada yaşamasını istemeyenlerin bu saldırıyı yaptığını dile getirdi. Tuncel, "Biz bu kurşunu sadece Kürt halkına, Kürt kadınına yönelik bir kurşun olarak görmüyoruz. Türkiye halkının geleceğine yönelik bir kurşun olarak görüyoruz. Bu kurşunu sıkanlar şunu amaçlamışlardır: 'Bu ülkede Kürt sorunu çözülmesin. Bu ülkede, Kürt, Türk, Rum, Laz, Çerkez, Azeri, Arap halkları bir arada yaşamasın'. Ama sevgili yoldaşlar, buradan söz veriyoruz. Bu hevesiniz kursağınızda kalacak. Mutlaka bu ülkeye özgürlük gelecek, halklar özgür ve eşit bir şekilde beraber yaşayacak. Bir kez daha bu alçakça saldırıyı kınıyor ve bir an önce katliamın aydınlatılmasını bekliyoruz. Yoksa Fransa hükümeti bu işin altında kalacaktır. Türkiye hükümetinin de bu katliamın ortaya çıkartılması adına, her zamankinden daha çok çalışması gerekir" diye konuştu.
(AKK-OK-Y)

17.01.2013 16:01:33 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT