1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bdp Hakkari İl Örgütü Halk Toplantısı Yaptı

Bdp Hakkari İl Örgütü Halk Toplantısı Yaptı

Bdp Hakkari İl Örgütü Halk Toplantısı Yaptı
A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Hakkari il örgütü, önümüzdeki günlerce yapılacak olan ve BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da katılacağı olağan kongre için halk toplantısı düzenledi. İl binas

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Hakkari il örgütü, önümüzdeki günlerce yapılacak olan ve BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın da katılacağı olağan kongre için halk toplantısı düzenledi.
İl binasında düzenlenen halk toplantısına; Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, BDP PM üyesi M. Sıddık Akış, BDP Hakkari İl Başkan Vekili Rahmi Kurt , sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Toplantıda Kürtçe konuşan BDP Seçim Komisyonu Başkanı Rahmi Temel, 17 Şubat 2013 tarihinde Hakkari kapalı spor salonunda yapılacak olan BDP İl Olağan Genel Kongresi'ne tüm halkı davet etti. Temel, "BDP il başkanlığı için yapılacak kongre nedeniyle kurulan seçim komisyonu, Hakkari kent merkezinde yediden yetmişe herkese giderek bu konu ile ilgili görüş alıyor. Kentimizdeki STK'lar başta olmak üzere, mahalle ve köy muhtarları, kentin ileri gelenlerini ziyaret edip, il başkanın kimin olacağıyla ilgili öneri alıyoruz. Alınan bu öneriler doğrultusunda il başkan adayımızı belirleyeceğiz. Bugün de Hakkarili vatandaşlarımızla BDP il binasında bir araya gelmiş bulunmaktayız. Konu ile ilgili komisyon olarak görüşlerini alıp değerlendireceğiz" dedi.
(FA-Yİ-Y)

02.02.2013 14:36:47 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT