1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bdp Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak:

Bdp Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak:

Bdp Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak:
A+A-

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, İmralı'ya gitmesini istedikleri heyetle ilgili Adalet Bakanlığı'na başvuracakları zamana ilişkin, "Bu teknik şeylerle ilgilenmek çok önemli bir şey değil. N

BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak, İmralı'ya gitmesini istedikleri heyetle ilgili Adalet Bakanlığı'na başvuracakları zamana ilişkin, "Bu teknik şeylerle ilgilenmek çok önemli bir şey değil. Niyet hizmet etmekse, süreci ilerletmekse, bu teknik şeyler gece de yapılır, gündüz de yapılır hiç önemli değil" dedi.
Kışanak, partisinin Meclis grup toplantısından çıkışında gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, BDP'nin henüz İmralı'ya gidecek isimler konusunda Adalet Bakanlığı'na yazılı bir başvuruda bulunmadığı yönündeki açıklamasının hatırlatılması üzerine Kışanak, "Bu konuda çalışmamız devam ediyor. Umuyoruz ki en kısa zamanda partimizden bir heyet İmralı'ya gidecek" dedi.
Başvuruyu ne zaman yapacaklarının sorulması üzerine Kışanak, "Bu teknik şeylerle ilgilenmek çok önemli bir şey değil. Niyet hizmet etmekse, süreci ilerletmekse, bu teknik şeyler gece de yapılır, gündüz de yapılır hiç önemli değil" karşılığını verdi.
Kışanak, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın açıkladığı isimler konusunda sıkıntı olup olmadığına ilişkin soruya ise, "Bizim partimizde hiçbir zaman isim krizi olmadı. Bizim bütün arkadaşlarımız böyle si bir görevi yerine getirebilme imkanlarına, yeteneğine, birikimine, deneyimine sahiptir. Bizim açımızdan da böyle bir tartışma zaten hiçbir zaman olmadı" yanıtını verdi.
BDP'den isim beklendiği yönündeki açıklamanın bir yöntem değişikliğine işaret edip etmediği sorusu üzerine Kışanak, "Biz baştan beri şunu söylüyoruz; sonuçta oraya girecek heyete partimiz karar verecek. Dün eş başkanımız söyledi, biz bir karar vereceğiz Adalet Bakanlığı da izin verecek, hukuki olarak izin verme yetkisi elinde. Biz bu süreci sorunsuz ve sıkıntısız aşmak istiyoruz" dedi.
Yeni isimler mi verileceğinin sorulması üzerine Kışanak, "Bu konuda haber değeri taşıyabilen yeni bir şey yok" karşılığını verdi.
(MÜG-ÖZ-Y)

19.02.2013 14:53:06 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT