1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BDP Erciş adayları basın mensuplarıyla buluştu

BDP Erciş adayları basın mensuplarıyla buluştu

BDP Erciş adayları basın mensuplarıyla buluştu
A+A-

Van’ın Erciş ilçesinde BDP Erciş Belediye eş başkan adayları Diba Keskin ile Abdurrahman Çağan ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi.

Vanyolu Caddesi’nde bulunan bir kahvaltı salonunda basın mensupları ile kahvaltıda buluşan eş başkan adayları gazetecilerin sorularına yanıt verdiler. Zaman zaman ilçedeki sorunlara dikkat çekerek yerel yönetimi aldıklarında nasıl bir yönetim anlayışı sergileyeceklerine ilişkin bilgiler aktaran eş başkan adayları, Erciş için halkla el ele vereceklerini belirttiler. BDP Erciş Belediyesi Eş Başkan Adayı Diba Keskin yaptığı açıklamada Erciş için yapabilecekleri hizmetleri ancak vaat edeceklerini belirterek, “Bizler yapabileceğimiz vaatler veririz. Sadece o koltuğa oturmak için halka yalan beyanlarda bulunmayız. Belediyeye geldiğimizde zaten ilk işimiz o kirli koltuğu ortadan kaldırmaktır. Sağa sola dönmeyen sabit bir koltuğa oturarak işlerimizi yapacağız” dedi.


BDP’nin eş başkanlık sistemi ile ilgili bilgi veren eş başkan adayı Abdurrahman Çağan ise, eş başkanlık sisteminde iki eş başkanında belediye başkanlığı sıfatında olduğunu, bu şekilde ilçede daha güçlü yönetimin oluşturacağı ifade etti.

A+A-

HABERE YORUM KAT