1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bdp Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Pkk'lı Taziyesine Katıldı

Bdp Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Pkk'lı Taziyesine Katıldı

Bdp Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Pkklı Taziyesine Katıldı
A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Mardin'in Nusaybin ilçesinde, PKK'lı Mehmet Şirin Cebe ve annesi Nesibe Cebe'nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Hacı H

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, Mardin'in Nusaybin ilçesinde, PKK'lı Mehmet Şirin Cebe ve annesi Nesibe Cebe'nin ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
Hacı Hedle Camii'ne gelen Nursel Aydoğan, Belediye Başkanı Ayşe Gökkan, BDP Mardin İl Başkanı Şaban Karakaş, BDP İl Başkan Yardımcısı Sihem Elveren Alp, ilçe başkanı Celal Ata ve beraberindekiler, geçtiğmiz günlerde güvenlik kuvvetleri ile girdiği çatışmada öldürülen PKK'nın Mardin sorumlusu Mehmet Şirin Cebe ile yatalak olan ve oğlunun ölüm haberinin üzüntüsü ile hayatını kaybeden annesi Nesibe Cebe'nin yakınlarına taziye ziyaretinde bulundu. Taziye ziyaretinde bir açıklama yapan Nursel Aydoğan, "PKK için mesele silah bırakıp bırakmamak meselesi değildir. Mesele Kürt sorununun çözümünde adım atılması, projelerin ortaya konulması, anayasal düzenlemeler yapılması, yani çözüm ve barış nasıl yapılacaksa açığa çıkmasıdır. Yol alınsın elbetteki ondan sonra gerisi gelecektir. Ama ortada bir şey yokken çözüm için tek bir adım atılmamışken, yasal ve anayasal anlamda tek bir nokta ortaya çıkmamışken, PKK silah bıraksın, bırakmazsa ben operasyona devam ederim demek olsa olsa bu sorunu ben daha çok zamana yayacağım, bu sorunu daha çok uzatacağım, çözümü geciktireceğim demektir. Artık Türkiye halklarının çocuklarının ölümüne tahammül edecek tek bir dakikası kalmamıştır. Artık bunun anlaşılması gerekir" dedi.
Taziye ziyaretinden sonra Aydoğan ve beraberindekiler ilçeden ayrıldı.
(AA-AKK-Y)

20.01.2013 17:38:35 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT