1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bdp, 'büyükşehir Yasası'nı Van'da Tartıştı

Bdp, 'büyükşehir Yasası'nı Van'da Tartıştı

Bdp, büyükşehir Yasasını Vanda Tartıştı
A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Van'da düzenlediği bir toplantı ile 'Büyükşehir Yasası'nı ele aldı. Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Tuşba Toplantı Salonu'nda düzenlenen 'Büyükşehir Yasası' il

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP), Van'da düzenlediği bir toplantı ile 'Büyükşehir Yasası'nı ele aldı.
Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) Tuşba Toplantı Salonu'nda düzenlenen 'Büyükşehir Yasası' ile ilgili toplantı, divan heyetinin oluşturulması ile başladı. Programın açılış konuşmasını yapan Demir Çelik, Büyükşehir Yasası'nı eleştirdi. Van'da yaşanan süreci değerlendireceklerini söyleyen Çelik, "Büyükşehir Belediye Yasası her ne kadar anlattığımız ve anlatmaya çalışacağımız şekliyle bireye, kişiye ve devletin kutsallığına, kutsanmışlığına adanmış bir adımsa da, bir siyasal operasyonsa da, biz buradan toplum olarak, halk olarak ya da bir kesim olarak görev ve sorumluluklarımız nezdinde meşruiyeti esas alıp bu mücadeleyi halkımız, halklarımız ve insanlık adına nasıl kazanabilecek bir noktaya taşıyabiliriz konusunu tartışacağız" dedi.
BDP'li belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerinin katıldığı toplantı, açılış konuşmasının ardından basına kapalı olarak devam etti.
(MSA-Y)

23.12.2012 13:35:46 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT