1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bdp Adıyaman İl Başkanlığından Basın Açıklaması

Bdp Adıyaman İl Başkanlığından Basın Açıklaması

Bdp Adıyaman İl Başkanlığından Basın Açıklaması
A+A-

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Adıyaman İl Başkanlığı, Abdullah Öcalan'ın yakalanışının yıldönümünde basın açıklaması yaptı. Demokrasi Parkı'nda yapılan basın açıklamasını okuyan BDP Adıyaman Mer

Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Adıyaman İl Başkanlığı, Abdullah Öcalan'ın yakalanışının yıldönümünde basın açıklaması yaptı.
Demokrasi Parkı'nda yapılan basın açıklamasını okuyan BDP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Aziz Karadağ, "Uluslararası komplo güçleri, halklarımız bir birine girsin, demokrasinin toplumsal zemini kurulsun, kardeşlik umutları bitsin, tarihsel birliktelikler dağıtılsın, özgürlük ütopyası hayal bile olmaktan çıkarılsın istiyorlardı. Bizler biliyoruz ki, uluslararası komple güçleri, halkımızı bir birine düşman ederek bölgemizde yüzyıllarımıza mal olacak kanlı bir tarih yaratmak istiyorlar. Ama halkımız buna izin vermeyecek. Yine biz biliyoruz ki çözüm, onurlu bir barışla demokratik çözümdedir. Halkların kardeşleşmesindedir. Bunun da yolu müzakereyle demokratik çözümdedir" dedi.
(CK-OK-Y)

15.02.2013 14:59:07 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT