1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bbp'liler Yazıcıoğlu Davasıyla İlgili Savcılıktan Bilgi Aldı

Bbp'liler Yazıcıoğlu Davasıyla İlgili Savcılıktan Bilgi Aldı

Bbpliler Yazıcıoğlu Davasıyla İlgili Savcılıktan Bilgi Aldı
A+A-

Muhsin Yazıcıoğlu davası konusunda görüşmek üzere Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'nı ziyaret edip bilgi alan BBP'liler, görüşme sonrasında adliye önünde basın açıklaması yaptılar. Basın açıklamasında

Muhsin Yazıcıoğlu davası konusunda görüşmek üzere Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'nı ziyaret edip bilgi alan BBP'liler, görüşme sonrasında adliye önünde basın açıklaması yaptılar.
Basın açıklamasında konuşan BBP Malatya İl Teşkilat Sorumlusu Ensari Aladağ, "Cumhuriyet Başsavcılığı'nı ziyaret ederek, merhum şehidimiz Muhsin Yazıcıoğlu davasının hangi aşamada olduğuna dair bilgi aldık. Rahmetli şehit genel başkanımızın şehadeti 4'ncü yılını doldurmak üzeredir. Ama ne yazık ki ellerinde bu kadar bilgi ve belge bulunmasına rağmen somut bir gelişme olmamıştır. Dava dahi açılmamıştır. Milletin kafasında bu dosya kapatılıyor hissi uyanmaktadır" dedi.
Aladağ, "Türkiye Cumhuriyeti savcı ve hakimlerine sonuna kadar güveniyoruz. Faillerin bulunup, kusurlu olanların bulunup cezalandırılmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.
BBP İl Başkanı Abdulvahap Atabay ise "Devletimize inancımız tamdır. BBP olarak, Alperenler olarak bu davanın üzerinin kapatılmasını engelleyeceğiz" şeklinde konuştu.
(NA-ÖK-Y)

16.01.2013 16:27:25 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT