1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bbp'liler İmralı Sürecini Protesto Etti

Bbp'liler İmralı Sürecini Protesto Etti

Bbpliler İmralı Sürecini Protesto Etti
A+A-

Büyük Birlik Partisi(BBP) üyesi yaklaşık bin kişi, İmralı sürecini protesto etmek için Edirnekapı Şehitliği'ne yürüdü. Şehitlerin mezarlarını dolaşarak tek tek çiçek koyan BBP Genel Başkanı Mustafa De

Büyük Birlik Partisi(BBP) üyesi yaklaşık bin kişi, İmralı sürecini protesto etmek için Edirnekapı Şehitliği'ne yürüdü. Şehitlerin mezarlarını dolaşarak tek tek çiçek koyan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "İmralı ile PKK ile müzakere AB ile müzakereye benzemez " dedi.
Büyük Birlik Partisi üyesi yaklaşık bin kişi sabah namazının ardından Eyüp Sultan Camii önünde toplandı. İmralı sürecini protesto etmek için bir araya gelen grup, buradan Edirnekapı Şehitliği'ne yürüdü. Yürüyüş sırasına "Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez, Türk Kürt kardeştir, PKK kalleştir" şeklinde sloganlar atıldı.
Yürüyüşün ardından Edirnekapı Şehitliği'ne gelen partililer burada Kur'an-ı Kerim okunmasından sonra dua etti. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, şehitlerin mezarlarını dolaşarak çiçek koydu. Burada bir açıklama yapan Mustafa Destici, "Biz 30 yıldır bu terör belasından evlatlarımız şehit olurken, Türkiye'nin geleceği heba edilirken, kardeşliğimize kurşun sıkılırken, hep Türkiye'ye hükümet edenlerden bu terörü biran önce bitirmesini istedik. Ama geriye dönüp baktığımızda 30 yıllık süreçte maalesef bu mücadelenin gerektiği kadar verilmediğini görüyoruz. Ve biz şunu söyledik. Dedik ki PKK ile 30 yıldır mücadele edilmedi. Ediliyormuş gibi yapıldı. Bunun kasıtlı olduğunu düşünüyoruz. Çünkü bu süreci Türkiye'ye yaşatıp daha sonra da şöyle bir argümanla Türkiye'nin karşısına çıkacaklar. Efendim silahla bu iş olmuyor. Güvenlik politikaları ile bu iş çözülmüyor. Ne yapacağız. Masaya oturacaksınız. Masanın şartları belli. İmralı ile PKK ile müzakere etmek, AB ile müzakere etmeye benzemez" dedi.
Yapılan basın açıklamasından sonra grup Edirnekapı Şehitliği'nden ayrıldı.
(ME-ÖFA-Y)

20.01.2013 09:36:00 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT