1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bbp Genel Başkanı Destici Sarıkamış Harekatı'nın 98. Yılı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Bbp Genel Başkanı Destici Sarıkamış Harekatı'nın 98. Yılı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı

Bbp Genel Başkanı Destici Sarıkamış Harekatının 98. Yılı Dolayısıyla Mesaj Yayımladı
A+A-

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bu vatanın müreffeh, yaşam kalitesi daha güçlü yarınlarına ulaşması için şehit ve gazilerimizin o yüce değerleriyle yaşamaya devam edeceğiz" dedi. Büyük Birlik Par

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bu vatanın müreffeh, yaşam kalitesi daha güçlü yarınlarına ulaşması için şehit ve gazilerimizin o yüce değerleriyle yaşamaya devam edeceğiz" dedi.
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Sarıkamış Harekatı'nın 98. yılı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Destici, mesajında, Sarıkamış Allahuekber Dağları'nda 98 yıl önce donarak şehit olan Mehmetçiklerin aziz hatıralarının Müslüman Türk milleti tarafından saygı ve ihtiramla saklandığını kaydetti. Allahuekber Dağları'nda 98 yıl önce dünyada eşi ender görülmeyecek bir fedakarlık ve azimle inancını yoğurarak kahramanlığın zirvesini yaşamış Mehmetçiğin tarihe silinmeyecek büyük bir destan yazdıklarını ifade eden Destici, şunları aktardı:
"Müslüman Türk milleti olarak Sarıkamış şehitlerinin aziz hatıraları önünde söz veriyoruz. Kardeşliğimize halel getirmeye çalışan iç ve dış güçlere karşı, milli ve İslami değerlerimizle bütün var gücümüzle karşı durmaya devam edeceğiz. Birliğimizi bozdurtmayacağız, yıpratmayacağız, Allah'ı bir, peygamberi bir, kıblesi ve dini bir olan bu kadim coğrafyada yaşayan biz kadim milletin kardeşliğine uzanan içteki ve dıştaki harici ellere karşı bilgimizi, siyasetimizi yaşamaya ve yaşatmaya devam edeceğiz. Bu vatanın müreffeh, yaşam kalitesi daha güçlü yarınlarına ulaşması için şehit ve gazilerimizin o yüce değerleriyle yaşamaya devam edeceğiz. Sizler omuz omuza çarpıştınız. Sizden aldığınız feyiz ve ilhamla vatanımız üzerinde kardeşlik, dayanışma demeye devam edeceğiz".
Destici, Sarıkamış'ta, Kore'de, Çanakkale'de, Kocatepe'de, Güneydoğu'da ülkenin her bir karış toprağında vatan-i vazifesini icra etmekteyken şehitler kervanına katılmış tüm şehitlere Allah'tan rahmet diledi.
(PS-ÖK-Y)

07.01.2013 12:03:50 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT