1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bayrampaşa Devlet Hastanesi'ndeki Doktora Şiddete Kınama İstanbul

Bayrampaşa Devlet Hastanesi'ndeki Doktora Şiddete Kınama İstanbul

Bayrampaşa Devlet Hastanesindeki Doktora Şiddete Kınama  İstanbul
A+A-

Kamu Hastaneleri Birliği Fatih Bölgesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Muhammet Hamza Müslümanoğlu, Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde görevli Cerrahi Uzmanı Sayın Ahmet Korkut Belli'ye yönelik hasta yakınları

Kamu Hastaneleri Birliği Fatih Bölgesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Muhammet Hamza Müslümanoğlu, Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde görevli Cerrahi Uzmanı Sayın Ahmet Korkut Belli'ye yönelik hasta yakınlarının saldırısını kınadı.
Yazılı açıklama yapan Prof. Dr. Muhammet Hamza Müslümanoğlu, "Tüm sağlık çalışanlarının amacı insan sağlığını korumak ve insanı yaşatmaktır. Hal böyle iken her türlü koşul altında hizmet veren meslektaşlarımıza, şifa dağıttıkları hastalar ya da hasta yakınları tarafından zaman zaman şiddet uygulanmaktadır. Bugün bunun bir örneği maalesef Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde yaşanmıştır. Genel Cerrahi Uzmanı Sayın Ahmet Korkut Belli ameliyat ettiği bir hastanın yakınları tarafından darp edilmiştir. Çalışma arkadaşımıza yönelik bu kabul edilemez durumu şiddetle kınıyorum. Konu Genel Sekreterliğimiz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir. Kurumumuz avukatları konu ile ilgili görevlendirilmiş olup. Olayın adli sürecinde her türlü destek sağlanacaktır" dedi.
(ÇK-ÖK-Y)

31.01.2013 15:59:45 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT