1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bayramoğlu Yat Limanı İnşaatını İnceledi

Bayramoğlu Yat Limanı İnşaatını İnceledi

Bayramoğlu Yat Limanı İnşaatını İnceledi
A+A-

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edremit ilçe başkanı Halis Bayramoğlu, yapımı süren yat limanı inşaatında incelemelerde bulunarak, şantiye yetkililerinden bilgi aldı.


Sahillerinin güzelliğiyle öne çıkan Edremit ilçesinde, 60 teknelik yat ve balıkçı teknesinin barınabileceği Marina Yat Limanı'nı yapılıyor. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nca geçen yıl Van'ın Edremit ilçesine 5 milyon liraya ihalesi yapılan marinanın yapım çalışmaları başlandı. Yüklenici firmanın sorumlusu mühendisi Vedat Yılmaz’dan bilgi edinen AK Parti ilçe başkanı Halis Bayramoğlu limanı ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Burada bir açıklama yapan Bayramoğlu, yapmış olduğu, tekne barınağı olan limanın 470 metre dalga kırandan oluştuğunu söyledi. Dalga kıranın uzunluğu boyunca üst kısmında 3 metrelik yürüyüş parkuru yapacaklarını belirten Bayaramoğlu, sahillerinin güzelliğiyle öne çıkan Edremit ilçesinde, 60 teknelik yat ve balıkçı teknesinin barınabileceği Marina Yat Limanı'nı yapıldığının son aşamalarına gelindiğini belirtti. Yapılan ana dalga kıranın dalgalara karşı daha etkili olabilmesi için yaklaşık ağırlıkları 2 ile 4 ton arasında değişen kayalar kullanılarak yapıldığını anlatan Bayramoğlu, teknelerin durup, dinlenip, yük indirip bindirme ve bakımlarının yapılacağı alanlar oluşturulacağını kaydetti. Kısa bir süre zaafında bitirmeyi planlanan Marina yat limanında, ayrıca 60 teknelik yapılan bu marinayı 100 teknelik olarak da büyütme kapasitesi var olduğunu sözlerine ekledi.
İç kısmında yaklaşık 23 bin metrekare gölet alanı olduğunu dile getiren yüklenici firmanın sorumlusu mühendisi Vedat Yılmaz, "Dış kısmında ise 3 bin 500 metrekare bir geri saha yapılacak. Bu saha da sosyal faaliyetler için bir alan oluşturulacak. Dalga kıranların uçlarında ise 2 adet deniz feneri olacak. 720 iş günü içinde bu işi tamamlamak istiyoruz. Ekip takviyesi yaparak işi de hızlandırarak bir yıl içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. Ayrıca 60 teknelik yaptığımız bu marinayı 100 teknelik olarak da büyütme ihtimalimiz var" dedi.

A+A-

HABERE YORUM KAT