1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bayramiç Myo'da Gmka Toplantısı Yapıldı

Bayramiç Myo'da Gmka Toplantısı Yapıldı

Bayramiç Myoda Gmka Toplantısı Yapıldı
A+A-

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesind, Güney Marmara Kalkınma Ajansı toplantısı yapıldı. GMKA'nın düzenlediği toplantıya, GMKA Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan, Bayramiç Kaymakamı Osman Yenidoğan, Bayram

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesind, Güney Marmara Kalkınma Ajansı toplantısı yapıldı.
GMKA'nın düzenlediği toplantıya, GMKA Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan, Bayramiç Kaymakamı Osman Yenidoğan, Bayramiç MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Karabayır, Yüksekokul Akademik Personeli ile Bayramiç halkı katıldı. GMKA Genel Sekreteri Mustafa Gündoğan konuşmasında, GMKA'nın amacının Bayramiç'in kalkınması olduğunu, bunun için geliştirilecek projelerin destekleneceğini belirtti. Bayramiç Kaymakamı Osman Yenidoğan, ilçenin kalkınması için belediye ve diğer kurumlarla beraber el birliği ile çalışılması gerektiğini, gerekirse proje üretilmesi için bir ekip kurulmasını ve hızlı bir şekilde projelerin hayata geçirilerek hem istihdam hem de kalkınmanın sağlanması gerektiğini söyledi. Bayramiç MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Karabayır ise Bayramiç'in markalaşması, bununla ilgili bir çalışma yapılması, Bayramiç'in doğal güzelliklerinin, tarihi yerlerinin ön plana çıkarılmasının gerektiğini belirtti.
Toplantıda bulunan ilçe halkı da Bayramiç'in kalkınması için ulaşım imkanlarının, tarıma dayalı sanayinin geliştirilmesi, ilçe bilincinin arttırılmasıyla kalkınmanın mümkün olacağını belirttiler. Toplantı GMKA'nın verdiği yemekle sona erdi.
(SS-GD-YS)

04.01.2013 19:00:20 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT