1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bayındırlık Ve İmar Komisyonu İki Dosyayı Reddetti

Bayındırlık Ve İmar Komisyonu İki Dosyayı Reddetti

Bayındırlık Ve İmar Komisyonu İki Dosyayı Reddetti
A+A-

Adıyaman İl Genel Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu, yaptıkları inceleme neticesinde Tarla Karagöl mevkiine otel ve plaza yapılması ile Gölbaşı ilçesi Sakıçatı mevkiine yapılacak olan kilitli park

Adıyaman İl Genel Meclisi İmar ve Bayındırlık Komisyonu, yaptıkları inceleme neticesinde Tarla Karagöl mevkiine otel ve plaza yapılması ile Gölbaşı ilçesi Sakıçatı mevkiine yapılacak olan kilitli parke taşı ve hazır beton tesisinin yapılmasını reddetti.
İmar ve Bayındırlık Komisyonu Başkanı Mehmet Ali Alkuş, meclis toplantısında gündemde olan dosyalarla ilgili açıklamada bulundu. Alkuş, "Gölbaşı ilçesi Sakıçatı mevkiinde 147 ada 67 nolu parsel üzerinde kilitli parke taşı ve hazır beton tesisi yapılması için 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ile ilgili kurum/kuruluşların görüşleri istenmiş Karayolları Genel Müdürlüğü'nün sorumluluğundaki güzergahlarda akaryakıt ve LPG istasyonları ile bunlara bütünleşik olan, konaklama tesisi, yeme-içme tesisi ve benzeri gibi karayoluna hizmet verecek tesisler yer alabilir. Bu alanlarda yapılacak imar planları ilgili kurum ve kuruluş görüşleri doğrultusunda bu planda değişiklik yapılmaksızın ilgili idaresince onaylanabilir denilmektedir. Kurum görüşleri dikkate alındığında herhangi bir yasal engel gözükmemektedir. Ancak kurulması düşünülen tesis yukarıda bahsi geçen Çevre Düzeni Planı, plan notlarının 8.18.3.4. maddesi hükmü kapsamında uygun düşmemektedir. Komisyonumuz idarenin olumsuz görüşüne katılarak dosyanın reddine ve dairesine iadesine karar vermiştir. Merkeze bağlı Tarla Karagöl mevkii 593 nolu parsel üzerinde plaza ve otel yapılması için 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planlarının onaylanması talebiyle ilgili olarak ise, ilgili kurum ve kuruluşlara görüş sorulmuştur. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü görüş yazısı olumsuzdur. Komisyonumuz idarenin olumsuz görüşüne katılarak dosyanın reddine ve dairesine iadesine karar vermiştir" ifadelerini kaydetti.
(AHM-SO-Y)

02.01.2013 17:11:13 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT