1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Baydemir'den 12 Saatlik Kar Nöbeti

Baydemir'den 12 Saatlik Kar Nöbeti

Baydemirden 12 Saatlik Kar Nöbeti
A+A-

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Fen İşleri Daire Başkanı Bülent Uçan, İtfaiye Daire Başkanı Hakkı Bilici, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Samet Uçaman ile birlikte kar

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Fen İşleri Daire Başkanı Bülent Uçan, İtfaiye Daire Başkanı Hakkı Bilici, Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Samet Uçaman ile birlikte karla mücadele çalışmalarına katıldı.
Dün akşam Makine İkmal Kampüsü'ndeki Afet Koordinasyon Merkezi'nde çalışmaları bizzat koordine eden Baydemir, Seyrantepe'de kaza yapan araçlara müdahale etti. İş makinelerinin yerdeki karı silme çalışmalarını yerinde izleyen Baydemir, gece kar yağışının durması ile birlikte karla mücadele çalışmalarını sosyal medyada takipçileriyle paylaştı. Tüm çalışanları kutlayan Baydemir, "Diyarbakır'ın kara teslim olmadığını" söyledi. Çevre ekipleri ile birlikte Mahabad Bulvarı, Diclekent Bulvarı, Batıkent'e kadar pek çok caddede ağaçların üzerindeki karları çalışanlarla birlikte silkeleyen Baydemir, kent genelindeki ağaçların durumu hakkında ilgili daire başkanından bilgi aldı. Sabaha karşı bir çorbacıya giden Baydemir, daha sonra Gazi Caddesi'ndeki kaldırım üzerindeki karların temizlenmesine yardım etti. Kar temizleme ekiplerini yan yana getirip birlikte kar temizleme çalışması yapan Baydemir, Büyükşehir Belediyesi önündeki karları temizleyerek, muhtemel kaymalara karşı halıfleks serdirdi.
(ÜN-YRT-AŞ-Y)

09.01.2013 14:53:11 TSI

A+A-

HABERE YORUM KAT