1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bayburt'ta Ak Parti Siyaset Akademisi Sınavı

Bayburt'ta Ak Parti Siyaset Akademisi Sınavı

Bayburtta Ak Parti Siyaset Akademisi Sınavı
A+A-

AK Parti Siyaset Akademisi'nin 13. dönem yerel yönetimler-1 sınavı, Bayburt'ta 240 kişinin katılımıyla yapıldı. Bayburt'ta 8 hafta süren AK Parti Ar-Ge başkanlığının düzenlediği Siyaset Akademisi s

AK Parti Siyaset Akademisi'nin 13. dönem yerel yönetimler-1 sınavı, Bayburt'ta 240 kişinin katılımıyla yapıldı.
Bayburt'ta 8 hafta süren AK Parti Ar-Ge başkanlığının düzenlediği Siyaset Akademisi sonunda sınav yapıldı. 09 Aralık 201227 Ocak 2013 tarihler arasında 8 hafta boyunca devam eden Siyaset Akademisine katılanlar öğrendiklerini yapılan sınavla ölçtüler.
AK Parti İl Başkanı Yusuf Elçi, Siyaset Akademisi'nin Bayburt'a ve katılımcılara hayırlı olmasını diledi.
8 hafta süren eğitimlerde akademisyenler ve siyasetçilerin katılımcıları bilgilendirdiğini belirten Elçi, "240 kişinin katıldığı Bayburt Belediyesi Sosyal Kültürel Etkinlikler Salonunda düzenlenen eğitim kursları yoğun ilgiyle takip edildi. Kursların bitmesinin ardından 17 Şubat 2013 tarihinde Bayburt Ortaokulu'nda sınav yapıldı. Bu akademinin Bayburt'umuzda gerçekleşmesinde emeği olan Ar-Ge Başkanlığına teşekkür ediyorum. Türkiye birincisi, Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bir yurt dışı, ikinci ise yurt içi gezisine katılabilecek. İlk beşte yer alan diğer üç kişi de bakanların yurt içi gezilerinde bulunabilecek. Başarı sıralamasında, her ilde ilk üçe girenlere ise Başbakanımız Erdoğan plaket ve ödül verecek." dedi.
50 sorunun sorulduğu sınavda 60 puan alan sınavda başarılı sayılacak.
(YY-AA-Y)

18.02.2013 15:58:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT