1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bayburt Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Yumak'tan Kurtuluş Mesajı

Bayburt Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Yumak'tan Kurtuluş Mesajı

Bayburt Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Yumaktan Kurtuluş Mesajı
A+A-

Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 95.yılı münasebeti ile bir kutlama mesajı yayımladı. 21 Şubat'ın Bayburtlu'nun özgürlük bayramı olduğ

Bayburt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Yumak Bayburt'un düşman işgalinden kurtuluşunun 95.yılı münasebeti ile bir kutlama mesajı yayımladı.
21 Şubat'ın Bayburtlu'nun özgürlük bayramı olduğunu belirten Yumak açıklamasında şunları söyledi:
"Bayburt, 95 yıl önce bugünlerde, 1918 Yılı Şubat ayında tarihinin en kara günlerini yaşadı. İnsanlık tarihinin gördüğü en vahşi katliamlardan birinin sergilendiği şehrimizde Ermeni çeteler tarafından silah zoruyla o günkü "taş mağazalar" adı ile anılan binaya yaşlı, kadın, çocuk demeden sokulan yüzlerce sivil, diri diri yakılarak ve sokak aralarında balta ve süngülerle feci şekilde öldürülerek katledildi. Vatanımızın her karış toprağında, milletimizin özgürlük ve bağımsızlığı uğruna yazmış olduğu bir kahramanlık, bir yiğitlik destanı vardır. Bu destanlar Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlüğüne olan tutkusunu bütün dünyaya defalarca göstermiştir. Bayburt'umuz, bundan 95 yıl önce şanlı bir direnişe bayrak açarak bu destanlara bir yenisini daha eklemiştir. Bu nedenle 21 Şubat Bayburtlunun özgürlük bayramıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, vatan topraklarının düşman işgalinden kurtarılması yolunda gözlerini kırpmadan canlarını feda eden ve Anadoluyu bizlere bin yıldır vatan kılan aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, bütün hemşerilerimizin kurtuluş bayramını en içten duygularla kutluyorum."
(YY-AA-Y)

21.02.2013 13:31:59 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT