1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bayburt Rektörü Prof. Dr. Gökhan Budak Yarın Olur İlçesinde Toprağa Verilecek

Bayburt Rektörü Prof. Dr. Gökhan Budak Yarın Olur İlçesinde Toprağa Verilecek

Bayburt Rektörü Prof. Dr. Gökhan Budak Yarın Olur İlçesinde Toprağa Verilecek
A+A-

Atatürk Üniversitesi Lojmanlarındaki evinde geçirdiği yaralanma sonucu Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan ve burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr

Atatürk Üniversitesi Lojmanlarındaki evinde geçirdiği yaralanma sonucu Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan ve burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayan Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Gökhan Budak vefat etti.
Prof. Dr. Gökhan Budak'la ilgili yarın Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü önünde yarın (27 Ocak Pazar günü) saat 09.30'da bir tören düzenlenecek. Budak'ın cenazesi daha sonra toprağa verilmek üzere Olur ilçesine gönderilecek. Bu arada Atatürk Üniversitesi Konukevi-2 salonu Prof. Dr. Gökhan Budak'ın taziyesine tahsis edildi.
PROF. DR. GÖKHAN BUDAK'IN ÖZGEÇMİŞİ
1968 yılında Erzurum'un Olur ilçesinde doğdu. 1989'da Atatürk Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü'nden mezun oldu. 1990'da birincilikle bitirdiği bölüme araştırma görevlisi, 1996 yılında yardımcı doçent, 2000'de doçent ve 2006'da Atom ve Molekül Fiziği Anabilim Dalında profesör olarak atandı. X-ışını Flüoresans Spektroskopisi, Atom ve Moleküllerin Kuantum Mekaniksel Hesaplamaları ile Monte Carlo Simülasyon Tekniği konularında bugüne kadar 60'dan fazla SCI kapsamındaki dergilerde bilimsel makalesi, yurtiçi ve yurtdışı sempozyumlarda sunulmuş 40 civarında bildirisi mevcuttu. SCI kapsamındaki makaleleri TÜBİTAK Teşvik Primi ile ödüllendirildi ve 500'den fazla atıf almıştı.
2000 yılında Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından ilk kez verilmeye başlanan en fazla yurt dışı yayın bazında Fen Bilimleri Ödülünü (birincilik) alan Prof. Dr. Gökhan Budak, birçok araştırma projelerinde (BAP, TÜBİTAK) yürütücü veya araştırıcı olarak görev yapıyordu. Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde hakemlik görevleri vardı. Kuantum Fiziği I, Kuantum Fiziği II ve Titreşimler-Dalgalar adlı üç kitabı da yayınlanmıştı. Budak'ın Titreşim-Dalgalar adlı kitabı 2011 yılında kitap dalında verilen Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü Bilimsel Teşvik Ödülünü (Birincilik) almıştı.
2002-2003 yıllarında Atatürk Üniversitesi Deprem Araştırma Merkezi Müdürlüğü, 2008-2010 yıllarında da Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı ve Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevlerinde bulunan Prof. Dr. Gökhan Budak, 07.09.2012 tarihinden itibaren Bayburt Üniversitesi Rektörlük görevini yürütmekteydi. Budak, evli ve iki çocuk babasıydı.
(ERZ-AT-Y)

26.01.2013 16:28:29 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT