1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Bayanlara Özel Şeb-i Arus Büyüledi

Bayanlara Özel Şeb-i Arus Büyüledi

Bayanlara Özel Şeb-i Arus Büyüledi
A+A-

İzmit'te bayanlara özel sema gösterisi düzenlendi. Her ay düzenlediği sema gösterileri ile İzmit halkına Mevlana kültürünü tanıtan ve öğreten İzmit Belediyesi önceki akşam Sabancı Kültür Merkezi'nd

İzmit'te bayanlara özel sema gösterisi düzenlendi.
Her ay düzenlediği sema gösterileri ile İzmit halkına Mevlana kültürünü tanıtan ve öğreten İzmit Belediyesi önceki akşam Sabancı Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdiği programla Kocaeli'de bir ilke imza attı. Kocaali'de ilk defa gerçekleştirilen bayan semazenlerle bayanlara özel Şeb-i Arus programına İzmitli bayanlar yoğun ilgi gösterdi.
İzmit Belediyesi'nin öncülüğünde gerçekleşen programda İZMEK'in düzenlediği ney kursuna katılan bayan öğrenciler ilk kez ney dinletisi verdi. İzleyiciler tarafından büyük beğeni ile dinlenen ney dinletisinin ardından Tasavvuf Vakfı bayan temsilcisi Gülay Işık Mevlana'da af temalı konuşması ile bayanlara Mevlana'nın af anlayışını anlattı.
Tamamı bayanlardan oluşan ve en küçüğü 5 yaşında olan 50 kişilik bir ekiple sunulan ve herkesi büyüleyen büyük sema gösterisi izleyicilere unutulmayacak anlar yaşattı. Gece dualar ile sona erdi.
(İÇ-İÇ)

29.12.2012 14:34:38 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT