1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Baü Tıp Fakültesinde Bir İlk

Baü Tıp Fakültesinde Bir İlk

Baü Tıp Fakültesinde Bir İlk
A+A-

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi bir ilke daha imza attı. Fakültenin Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Turgay Işık; karın ağrısı şikayeti ile kardiyoloji bölümüne başvuran H.O

Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi bir ilke daha imza attı. Fakültenin Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yard. Doç. Dr. Turgay Işık; karın ağrısı şikayeti ile kardiyoloji bölümüne başvuran H.O. adlı hastanın tıkanmış olan bağırsak damarını stent uygulaması ile başarılı bir şekilde açtı.

KARIN AĞRISINA DİKKAT
Yard. Doç. Dr. Turgay Işık, bu işlemin Türkiye'de sadece belirli kardiyoloji merkezlerinde uygulandığını, Balıkesir'de ilk defa Tıp Fakültesi Kardiyoloji Kliniği Anjiyografi Laboratuvarında 'lokal anestezi' altında gerçekleştirildiğini belirtti. Doktor Işık, hastaya 2010 yılında dış merkezli bir hastanede takılan stendin tıkanması üzerine bu işlemi gerçekleştirdiklerini belirtti. Vatandaşları uyaran Turgay Işık; özellikle yemeklerden sonra ortaya çıkan karın ağrısı şikayeti olan ve mide ilaçları ile şikayetleri geçmeyen hastalarda bağırsak damar tıkanıklığının olabileceğini, bu durumlarda mutlaka bir hekime başvurmaları gerektiğini söyledi.
(TS-YU)

23.01.2013 19:28:27 TSI
A+A-

HABERE YORUM KAT